باشگاه خبرنگاران/ کوهنور جوان جمی با تلاش سه ساعته گروه امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر این شهرستان نجات پیدا کرد.

غلامرضا حاجیانی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: پس از اطلاع از وقوع حادثه برای یک کوهنورد در کوه‌های شهرستان جم، دو گروه ۶ نفره امداد و نجات به همراه تجهیزات کامل ساعت ۱۷:۳۰ روز گذشته به محل مورد نظر اعزام شدند و عملیات جستجو ونجات را شروع کردند.
وی ادامه داد: امدادگران پس از دسترسی به مصدوم و ارزیابی اولیه، او را با رعایت نکات ایمنی از دره به بالای کوه منتقل، و سپس از مسیری سخت به پایین هدایت کردند و ساعت ۲۰:۴۰ به آمبولانس اورژانس ۱۱۵ شهری جم تحویل دادند.
حاجیانی افزود: مصدوم، جوانی ۳۰ ساله بود که برای تفریح و فعالیت‌های ورزشی به همراه دوستانش به کوه رفته و بر اثر سقوط از ناحیه دست، پا و سر دچار شکستگی شده بود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر تاکید کرد: جم شهرستانی بکر و کوهستانی است و افراد باید دقت کافی و توجه زیاد به مسیر‌های سخت گذر داشته باشند و از انتخاب مسیر‌های دشوار به شدت بپرهیزند تا حادثه‌ای ناگوار اتفاق نیافتد.
حاجیانی با قدردانی از نیرو‌های جمعیت هلال احمر و مسئولان استان و شهرستان، گفت: با توجه به تعداد عملیات‌های این جمعیت و فرسایش تجهیزات، به‌روز رسانی و نوسازی تجهیزات از نظر کمی و کیفی ضروری است از جمله تامین خودروی شاسی بلند و کمک دار و تجهیزات لازم با توجه به کوهستانی بودن برخی مناطق استان.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday