ایرنا/ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از کشف و ضبط ۲۵۰ اصله چوب آلات قاچاق جنگلی در این استان خبر داد.

شهامت هدایت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اظهار کرد: این تعداد چوب آلات توسط قاچاقچیان از طریق استان‌های همجوار وارد اردبیل شده بود و در انباری در روستای کوهساره بخش هیر نگهداری می‌شد که با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان محل نگهداری شناسایی و با اخذ مجوز قضایی ورود به محل با همکاری عوامل نیروی انتظامی بخش هیر محموله قاچاق کشف و ضبط شد.
وی اضافه کرد: در این باره یک نفر متخلف دستگیر و پس از تکمیل پرونده جهت اعمال مجازت‌های قانونی به مراجع قضایی استان معرفی شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه نیروهای یگاه حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بصورت شبانه روزی و با کنترل گلوگاه‌های قاچاق استان فعالیت داشته و با متخلفان برخورد جدی خواهند داشت، افزود: ‌حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه‌ای همگانی بوده و انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند.
وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده های جنگلی ومرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today