فارس/ استاندار اردبیل از اتمام عملیات اجرایی زیرسازی پروژه راه آهن اردبیل تا دی ماه سال‌جاری خبر داد.

اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل در جریان بازدید از راه آهن اردبیل با اشاره به اتمام عملیات اجرایی زیرسازی این پروژه تا دی ماه‌ سال‌جاری اظهار کرد: کلیه کارگاه‌های زیرسازی با تمام توان و با افزایش نیروی کار و ماشین آلات به‌صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند.
وی از افزایش سه برابری اعتبار سال 99 خبر داد و افزود: به‌زودی ۲۰۰میلیارد تومان به قطعات این پروژه تزریق می‌شود.
استاندار اردبیل بیان کرد: در سال‌های گذشته اعتبارات و بودجه به پروژه در نیمه دوم سال تخصیص می‌یافت اما امسال به جهت مهم بودن پروژه در نیمه اول سال به نسبت پیشرفت کار اعتبار اختصاص می‌یابد.
بهنام جو تصریح کرد: امسال یک‌هزار و 70 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه سخت راه آهن اعتبار اختصاص می‌یابد که نسبت به سال‌های گذشته وضعیت مناسبی برای این پروژه متصور هستیم.
وی ادامه داد: در این پروژه سه قطعه اساسی و خیلی مهم شامل پل معتبر، پل سارای و پل آرپاچای با تامین اعتبار و خریداری مصالح لازم در حال انجام است که به زودی شیفت شب نیز راه اندازی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه حداکثر در دو ماه آینده پل سبز تکمیل می‌شود گفت: با تکمیل این پل ۳۰ کیلومتر از سمت میانه نیز برای ریل‌گذاری آماده خواهد بود.
بهنام جو تصریح کرد: از سمت ایستگاه اردبیل ریل گذاری شروع شده و ریل گذاری ۷ کیلومتر انجام شده است و پیشرفت فیزیکی ایستگاه نیز به خوبی پیش می‌رود.
وی با بیان اینکه سه ایستگاه با پیشرفت فیزیکی مناسب و طبق برنامه در حال احداث است افزود: اعتبارات لازم علاوه بر احداث ایستگاه‌ها به زیرسازی و کف سازی اختصاص می‌یابد تا پایان دولت دوازدهم این پروژه تکمیل شود.
استاندار اردبیل ادامه داد: بازدیدهای ادواری از پروژه ادامه می‌یابد و حتی در شیفت‌های شب نیز از محل قطعات سخت بازدید و مشکلات موجود مورد بررسی قرار می‌گیرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today