ایرنا/ مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان، خبر کشته شدن خرس توسط دامداران محلی در گیلان را نادرست اعلام کرد.

محمدعلی صدیق عربانی، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: دریافت گزارش مردمی مبنی بر کشته شدن یک راس گاو توسط خرس در ارتفاعات جنگلی لاسبره میشگه آلیان فومن و اخبار ضد و نقیض مبنی بر کشته شدن خرس توسط دامداران منطقه موجب شد تا رئیس اداره حفاظت محیط زیست فومن به همراه نیروهای یگان حفاظت شهرستان به منظور بررسی صحت و سقم موضوع عازم منطقه مورد نظر شوند که متاسفانه پس از بررسی و جویا شدن صحت و سقم ماجرا خود وی در مسیر بازگشت دچار سانحه شد.
وی اظهار داشت: روشنی به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه و عدم امکان عبور خودرو برای رسیدن به محل مورد نظر با استفاده از موتورسیکلت یکی از اهالی به منطقه مورد نظر رفت که متاسفانه در مسیر برگشت دچار سانحه شد و به دلیل سقوط از ارتفاع از ناحیه پا و کمر آسیب دید.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌های رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن، خبر حمله خرس به یک راس گاو صحت داشته و گزارش آن ثبت شده اما در مشاهدات و بررسی‌های محسوس و نامحسوس میدانی مشخص شد کشته شدن خرس توسط دامداران منطقه کذب است و گزارش واصله صحت ندارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today