شبستان/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، از کارفرمایان خواست برای دریافت تسهیلات حمایت دولت از بنگاه‌های اقتصادی به سامانه کارا مراجعه کنند.

سعید مازندرانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار کرد: در ایام کرونا برای حفظ اشتغال و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی دولت بسته‌های حمایتی در نظر گرفته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ادامه داد: بنگاه‌های مشمول دریافت این تسهیلات کرونا ذیل ۱۳ رسته شغلی مثل هتل‌داران و واحدهای گردشگری و غیره هستند که اسامی آنها به ‌تازگی از سوی کارگروه اقتصادی مقابله با شیوع کرونا عنوان شده است.
مازندرانی متذکر شد: مبلغ تسهیلات کرونا در بنگاه‌های فعال در ایام کرونا به ازای هر یک نفر اشتغال بیمه شده ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و همچنین برای بنگاه‌هایی که به دستور ستاد ملی کرونا تعطیل شدند این مبلغ تسهیلات ۱۶ میلیون تومان به ازای هر یک نفر شاغل بیمه شده خواهد بود.
وی بیان کرد: شرط استفاده از این تسهیلات برای بنگاه‌های اقتصادی این است که این بنگاه‌ها تا پایان سال نیروی کار خود را حفظ کنند و حق بیمه آنها را بپردازند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان یادآور شد: کارفرمایان می‌توانند به سامانه کارا مراجعه کنند و فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.
مازندرانی ابراز داشت: دولت 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این مشاغل در نظر گرفته است و سقفی برای استان‌ها در نظر نگرفته نشده است، لذا درخواست داریم که کارفرمایان گلستانی برای ثبت نام این تسهیلات هر چه زودتر اقدام کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today