ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: امسال ۴۹ طرح آبرسانی شهری و روستایی این استان در قالب پویش هر هفته -الف-ب-ایران، با اعتباری افزون بر یک‌هزارو ۳۴۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

علیرضا جزءقاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان اظهار کرد: پروژه‌های آبرسانی قابل افتتاح شامل ۳۹ طرح تک روستایی، یک مجتمع آبرسانی روستایی و ۹ پروژه شاخص شهری است که با بهره برداری از این طرح های آبرسانی، گام بزرگی در راستای تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار برای مردم استان زنجان در تمامی شهرها و روستاهای تحت پوشش برداشته خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی خدمات رسانی به روستائیان شتاب خوبی گرفته است، اظهار دشت: اعتبار هزینه شده ۴۹ پروژه آبرسانی رقمی بالغ بر یک هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال بوده که سهم پروژه های شهری ۹۶۸ میلیارد ریال و حوزه روستایی ۳۷۲ میلیارد ریال است.
جزء قاسمی اجرای هشت کیلومتر خط انتقال آب شرب، حفر و تجهیز سه حلقه چاه، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ، احداث مخزن آب ۵۰۰ مترمکعبی در شهرهای زنجان، خرمدره، صایین قلعه، نور بهار و طرح تامین آب شرب شهر ارمغانخانه را از طرح‌های قابل افتتاح پویش هرهفته -الف-ب-ایران در حوزه شهری عنوان کرد.
وی تصریح کرد: همچنین از فعالیت‌های انجام گرفته در پروژه‌های آبرسانی روستایی که در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید شامل احداث ۲۵ باب مخزن آب، ۱۲۰ کیلومتر خط انتقال، احداث و اصلاح ۱۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۱۴ حلقه چاه است.
جزء قاسمی با بیان اینکه با پیاده سازی چارت سازمانی جدید از ابتدای سال جاری، شرکت یکپارچه آب و فاضلاب استان زنجان با هدف توسعه خدمات به روستائیان و سرعت بخشیدن به طرح های آبرسانی روستایی شروع به کار کرده است، گفت: این شرکت جزو نخستین شرکت های یکپارچه سازی شده است که با کمترین تنش و در کوتاه ترین زمان، اقدامات یکپارچه سازی را انجام داده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today