باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل پشتیبانی امور دام ایلام گفت: برای حمایت از مرغداران، ۲۰۰ تن مرغ مازاد بر نیاز استان از تولید کنندگان خریداری شده است.

محمد مهدی پور سیاه بیدی، مدیرکل پشتیبانی امور دام ایلام اظهار کرد: بیش از ۳۹۰ واحد مرغداری در ایلام فعال است و سالانه ۵۲ هزار تن گوشت مرغ تولید می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه این میزان تولید سه برابر نیاز استان ایلام است، بیان کرد: مرغ مازاد مرغدارای‌ها بدون هیچ محدودیت خریداری و ذخیره می‌شود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام ایلام اضافه کرد: برای تشویق و ترغیب مرغداران استان و متضرر نشدن این صنف، مرغ مازاد بر نیاز استان را بدون محدودیت خریداری و پس از طی مراحلی مانند کنترل کیفیت و نظارت در کشتار و بسته بندی و انجماد آن، ذخیره سازی خواهد شد.
پور سیاه بیدی ادامه داد: تا کنون بیش از ۲۰۰ تن مرغ مازاد بر نیاز بازار مصرف داخلی استان ایلام، خریداری و همواره در حال خرید سر ریز مرغ بازار مصرف هستیم.
وی عنوان کرد: خرید مرغ مازاد مرغداران در ثبات نرخ این محصول تاثیر بسزایی دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today