پایگاه خبری پلیس/ فرمانده مرزبانی کردستان از کشف بیش از 6 کیلوگرم شمش طلا و 4 میلیون و 480 هزار دینار عراقی به ارزش بیش از 52 میلیارد ریال در مرز مریوان خبر داد.

سردار علیرضا مرزبانی فرمانده مرزبانی کردستان اظهار داشت: در اجرای طرح کنترل نوار مرزی و مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه و کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر احتمال خروج محموله طلا و ارز قاچاق از کشور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مرزبانان هنگ مرزی مریوان قرار گرفت.
وی افزود: پس از ساعت ها اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی شبانه روزی و بازرسی از خودروهای در حال خروج از خاک کشور، اکیپ مستقر بر روی پل مرزی باشماق به یک دستگاه تریلی عراقی که قصد خروج از کشور را داشت مشکوک و آن را متوقف کردند.
فرمانده مرزبانی کردستان تصریح کرد: مرزبانان پس از بازرسی دقیق از تریلی، مقدار 6 کیلو و 431 گرم شمش طلا و 4 میلیون و 480 هزار دینار عراقی قاچاق را که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف کردند.
سردار مرزبانی با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی و توقیف تریلی، عنوان کرد: برابر اعلام کارشناسان، ارزش محموله کشف شده بیش از 52 میلیارد ریال برآورد شده که جهت سیر مراحل قانونی به همراه متهم تحویل مراجع ذی صلاح شدند.
وی خاطرنشان کرد: حفظ و حراست از مرز و مقابله با قاچاق اولویتی مهم مرزبانی استان کردستان بوده و با متخلفان و سودجویان به شدت برخورد خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online