فارس/ نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: گازرسانی به ممبی و سرآسیاب با پیشرفت 60 درصدی در حال انجام است و در صورت رفع معارضات تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

عدل هاشمی‌پور، نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گازرسانی به ممبی و سرآسیاب از توابع شهرستان بهمئی به طول 53 کیلومتر در حال انجام است.
وی با اشاره به مسیر اجرای پروژه از لنده تا روستاهای ممبی گفت: کار لوله‌گذاری 16 کیلومتر از لنده انجام شده و مرحله عملیاتی لوله‌گذاری در دو حوزه فلزی و پلی اتیلین فعال در حال اجراست.
نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 200 کیلومتر شبکه‌گذاری روستایی اجرا خواهد شد، افزود: خط اصلی پروژه فلزی و لوله خطوط شبکه داخل روستاها پلی اتیلن است.
هاشمی‌پور گفت: گازرسانی به حوزه چهار راه آل طیب تا قیام هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد: از قیام تا روستای کمال آباد به عنوان گلوگاه اصلی پروژه به علت صعب‌العبور بودن منطقه نیاز به علمیات خاک‌برداری زیادی دارد مسیرسازی برای احداث خط لوله در این قسمت در حال انجام است.
نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی از پیشرفت 60 درصدی پروژه خبر داد و تصریح کرد: تنها مشکل سد راه اجرای سریع پروژه معارضات مردمی برای عبور شبکه اصلی خط لوله است که انتظار داریم مردم در این زمینه همکاری کنند و مسئولان هم به اعتراضات مردمی از مجاری قانونی توجه کنند تا بتوانیم این مناطق محروم را هر چه سریعتر از نعمت گاز طبیعی بهر‌مند سازیم.
وی اعتبار پروژه را مبلغ 600 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اگر مردم همکاری کنند تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today