میزان/ استاندار کرمانشاه با بیان اینکه روزانه از تعداد ۶۰۰ نفر از هم‌استانی‌ها تست کرونا می‌گیریم،گفت: با انجام تست‌گیری گسترده در استان، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا بیشتر شده اما تعداد افراد بستری ما افزایش نیافته است.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه علت قرارگیری استان کرمانشاه در وضعیت هشدار در ابتلا به کرونا را بیان داشت و گفت: علت مهم آن به بیماریابی گسترده برمی‌گردد چراکه تصمیم داریم به‌تدریج از تمام همشهریان در استان کرمانشاه تست کرونا بگیریم.
وی ادامه داد: تمام کسانی که تست کرونای آن‌ها مثبت شود،تا حدود ۵۰ نفر از اقوام و آشنایان این افراد را نیز مورد آزمایش قرار می‌دهیم که بنظر کار بسیار مهم و با ارزشی هم هست چراکه اگر کسی به این بیماری مبتلا شده باشد و علایمی هم نداشته باشد را در مراحل اولیه شناسایی کرده و بدون اینکه بیماری خود را ناخواسته شیوع دهد، قرنطینه کرده و درمان می‌کنیم.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: با انجام تست گیری گسترده در استان کرمانشاه تعداد مبتلایان به بیماری کرونا بیشتر شده اما تعداد افراد بستری در این استان افزایش نیافته است؛ این کار باید انجام شود و مفید است.
بازوند عنوان کرد: روزانه از تعداد ۶۰۰ نفر تست کرونا می‌گیریم و تعداد ۴ آزمایشگاه در استان داریم و در حال خرید دو دستگاه دیگر هستیم که هزینه یکی از این دستگاه‌ها را استانداری و دیگری را دانشگاه علوم پزشکی تقبل کرد که با اضافه شدن این دستگاه‌های جدید، روزانه از هزار نفر تست خواهیم گرفت.
وی با تاکید بر اینکه تصمیم جدی داریم از همه همشهریان در استان تست کرونا بگیریم، گفت: باید مشخص شود چند نفر در سطح استان مبتلا به کرونا هستند تا با توجه به داده‌های آماری دقیق بتوانیم بهتر اقدام و تصمیم‌گیری کنیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today