پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان مازندران، نسبت به کلاهبرداری سودجویان با ترفند جمع‌آوری فطریه و کفاره به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ سامع خورشاد، رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: افراد سودجو با استفاده از حس انسان‌دوستانه افراد در پایان ماه رمضان، تبلیغات زیادی در مورد پرداخت زکات فطریه به نیازمندان، آزادی زندانیان، بیماران نیازمند و کودکان از طریق ارسال پیامک یا تبلیغات در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.
وی ادامه داد: کلاهبرداران با راه‌اندازی درگاه‌های جعلی (فیشینگ) و با سوءاستفاده از عناوین دروغین وابسته به مؤسسات خیریه، کمیته امداد و سازمان‌های مورد اعتماد و با ارائه شماره حساب جعلی از شهروندان، دست به کلاهبرداری می‌زنند.
رئیس پلیس فتا مازندران یادآور شد: کلاهبرداران اینترنتی با راه‌اندازی سایت جعلی شبیه سایت مؤسسات خیریه، شهروندان را به صفحات جعلی درگاه‌های بانکی هدایت و با سرقت اطلاعات کارت بانکی آنان، اقدام به برداشت غیرمجاز از حسابشان می‌کنند، کاربران برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این کلاهبرداران، بهتر است هنگام پرداخت پول در درگاه بانکی به موارد ایمنی از جمله آدرس دقیق درگاه و پروتکل https توجه کنند.
این مقام مسئول ادامه داد: متأسفانه برخی از هم‌وطنان به این موارد توجه نکرده و منجر به از دست دادن موجودی حساب بانکی تمام می‌شود.
وی یادآور شد: شهروندان برای جلوگیری از تحمیل چنین ضررهایی در هنگام پرداخت فطریه و کفاره روزه از طریق فضای مجازی، حتما خبرهای مربوطه به این پویش را از طریق رسانه جمعی و شماره حساب‌های اعلامی توسط نهادهای معتبر دنبال کنند تا از عمل خیرخواهانه آنها از سوی مجرمان سایبری سوءاستفاده نشود.
خورشاد به هم‌وطنان عزیز توصیه کر‌د: حتماً برای هر گونه واریز وجه فطریه یا کفاره روزه خود، می‌توانند فطریه یا کفاره را از طریق تلفن‌بانک، اینترنت بانک و سایت‌های معتبر کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور یا رسانه‌های جمعی (رادیو، تلویزیون و ...) اقدام به اعلام شماره حساب‌های رسمی می‌کنند اقدام به پرداخت آن نمایند و از واریز فطریه یا کفاره روزه خود به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today