فارس/ فرماندار مهدی‌شهر به دنبال افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان، دستور اتخاذ تدابیر ویژه را در مهدی‌شهر صادر کرد.

عبدالرضا میقانی، فرماندار مهدی‌شهر اظهار کرد: متأسفانه شهرستان مهدی‌شهر از روزهای خوب خود در بحث مبارزه با ویروس کرونا فاصله گرفته و روند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان به‌شدت نگران‌کننده است.
فرماندار مهدی‌شهر گفت: از فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه می‌خواهیم تا از همه ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی خود در شهرستان برای آگاه کردن مردم و اعلام خطر شیوع ویروس کرونا استفاده کنند.
میقانی بیان کرد: جمعیت هلال‌احمر شهرستان مهدی‌شهر برای غربالگری با استفاده از تجهیزات به‌روز در مناطق پرجمعیت شهر، پایگاه‌های موردنیاز را دایر کند.
وی بیان کرد: اکیپ‌های بهداشت محیط با همکاری ادارات صنعت و معدن، شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی گشت‌های بازرسی و نظارت خود را تشدید کنند و هر واحد صنفی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را انجام نمی‌دهد، بدون اغماض پلمب شود.
فرماندار مهدی‌شهر اضافه کرد: آموزش و پرورش کمبودهای ماسک و مواد ضدعفونی مدارس خود را اعلام کند تا در اسرع وقت نسبت به تأمین آن اقدام شود.
میقانی بیان کرد: دهیاران نیز در جهت توجیه مردم مبنی بر عدم بازگشت به روستا و توزیع اقلام بهداشتی اقدام کنند.
وی گفت: تمام مراسم تشییع، بزرگداشت درگذشتگان، تجمع در آرامستان‌ها ممنوع بوده و از تجمع در منازل برای بزرگداشت اموات خودداری شود.
فرماندار مهدی‌شهر افزود: شهرداری‌ها نظارت دقیق بر تاکسی‌ها مبنی بر عدم سوار کردن دو نفر بیشتر در صندلی عقب خودرو را انجام دهند.
میقانی گفت: شهرداری‌ها برای فضاسازی عمومی و نصب بنرهای هشدارآمیز در شهرستان مهدی‌شهر اقدامات خود را افزایش دهند.
فرماندار مهدی‌شهر بیان کرد: یکی از مهم‌ترین علل افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان مهدی‌شهر، افزایش مراودات و رفت‌وآمدهای خانگی است.
وی تصریح کرد: از مردم خواهشمندم از ترددهای غیرضروری خودداری کنند و بر رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی همچون ماه‌های گذشته اهتمام بورزند تا شهرستان مهدی‌شهر همانند ماه‌های گذشته جزو کمترین مبتلایان به ویروس کرونا شناخته شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today