ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: شایعاتی این روزها در شهرستان‌های استان مطرح می‌شود، به‌طور مثال آلوده بودن یک پاساژ یا مجتمع تجاری یا یک اداره، مردم به این شایعات توجه نکنند.

حسین فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: ۲ هزار و ۹۴۸ نفر از شروع خطر اپیدمی به‌عنوان بیمار حاد تنفسی در هرمزگان بستری‌ شده‌اند که از این تعداد ۲ هزار و ۶۳۰ نفر ترخیص شده‌اند.
وی افزود: ۱۳۳ نفر همچنان بستری هستند که ۸۸ نفر ایزوله، ۲۲ نفر در ICU هستند و ۲۳ نفر در بخش‌های عادی بستری هستند.
فرشیدی ادامه داد: از این تعداد و برخی از افراد به‌صورت سرپایی که ۱۲ هزار و ۲۳۳ نفر بودند تاکنون به دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه‌گیری شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: تعداد افرادی که مورد مثبت کرونا تلقی شده‌اند، هم بیماران علامت‌دار و هم بیماران بدون علامت هستند که هر دو گروه قرنطینه می‌شوند.
وی بیان کرد: نداشتن علائم بیماری، دلیل بر این نیست که افراد مثبت می‌توانند از فضای قرنطینه خارج شوند و قرنطینه باید جدی گرفته شود.
فرشیدی عنوان کرد: شایعاتی این روزها در شهرستان‌های استان مطرح می‌شود، به‌طور مثال آلوده بودن یک پاساژ یا مجتمع تجاری یا یک اداره، مردم به این شایعات توجه نکنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: منبع دریافت اطلاعات روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و ستاد استانی بیماری کووید۱۹ است که اطلاعات صحیح را در اختیار عموم مردم قرار می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: بازار ماهی‌فروشان بندرعباس بعد از گندزدایی و درمان مناسب شاغلین، شروع به فعالیت کرده است و شهروندان می‌توانند با خیال راحت و رعایت نکات بهداشتی از این بازار ماهی تهیه کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today