باشگاه خبرنگاران/ با احداث گلخانه صنعتی تولید نشا در محلات کشور در تولید نشاء گل خودکفا می‌شود.

با حضور سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی کلنگ احداث گلخانه صنعتی تولید نشاء گل شهرستان محلات به زمین زده شد.
با احداث این گلخانه صنعتی به مساحت ۲ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان آورده بخش خصوصی، کشور در تولید نشاء گل خودکفا می‌شود.
سید علی آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، گفت: عملیات اجرایی این گلخانه صنعتی بخش خصوصی قبلاً شروع شده و کار بزرگی با فناوری پیچیده در تولید گیاهان و بذر‌هایی است که از خارج از کشور وارد می‌شود.
آقازاده با بیان اینکه این گلخانه انواع گیاه بذر‌های گل‌های شاخه بریده را تولید می‌کند افزود: معمولاً بذر گیاهان را از کشور هلند وارد می‌کردیم که با احداث این گلخانه امیدوارم تا یکسال آینده تمامی نیاز شهرستان محلات به گل و گیاه که از هلند وارد می‌شد در همین گلخانه تولید شود.

گلکاران محلات حدود ۲۰ میلیارد تومان از کرونا متضرر شدند
او اضافه کرد: یکی از معضلات بزرگ شهرستان محلات به ویژه پرورش دهندگان گل و گیاه این شهرستان مصادف شدن بیماری کرونا با اوج فعالیت‌های این تولیدکنندگان بود که ضرر تولید کنندگان گل شاخه بریده حدود ۲۰ میلیارد تومان تخمین و برآورد شده که رقم بسیار سنگینی است.
استاندار مرکزی بیان کرد: این تولیدکنندگان معمولاً در ماه‌های اسفند و فروردین محصولات خود را به بازار عرضه می‌کنند که این بار به دلیل بیماری کرونا و قرنطینه شدن و مصرف نشدن تولیدات در بازار متاسفانه بسیاری از محصولات این گل کاران از بین رفت.
او ادامه داد: بعضی از این گلکاران همه هستی خود را فروختند و گل تولید کردند به امید آنکه در شب عید و مناسبت‌های اسفند و فروردین به بازار عرضه کنند که متاسفانه این مشکلات به وجود آمد.

دهکده پرورش ماهیان زینتی استان مرکزی تا یک سال آینده فعال می‌شود
او تاکید کرد: با توجه به اینکه زیرساخت‌های دهکده پرورش ماهیان زینتی استان مرکزی هم انجام شده ان شا الله تا یک سال آینده این شهرک فعال شود که می‌تواند یکی از قطب‌های اصلی تولید کننده گان ماهیان زینتی در کشور باشد و سالیانه میلیون‌ها دلار یا میلیون‌ها یورو ارزآوری برای استان و کشور داشته باشد.
آقازاده اضافه کرد: از احداث آسفالت جاده روستای یکه چاه و سه روستای این مسیر هم بازدید کردیم که آسفالت این جاده شروع شده، ولی مقداری کند پیش می‌رود و علت آن هم کمبود اعتبار است، اما با اعتبار حدود ۸۰۰ میلیون تومان سال گذشته و اعتبار مناسبی هم که در سال جاری خواهیم گذاشت، امیدواریم تا شهریور ماه سال جاری آسفالت این جاده به بهره برداری برسد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today