ایرنا/ مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گفت: دو نفر از اعضای یک شبکه حفاران غیر مجاز در حومه این شهرستان دستگیر شدند.

غلامرضا عبده، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد اظهار کرد: درپی دریافت گزارش‌های مردمی و تعامل اطلاعاتی با همیاران میراث فرهنگی این شهرستان و پس از اشرافیت و رصد اطلاعاتی، اقدامات لازم برای شناسایی و رصد یک شبکه از حفاران غیر مجاز در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: با بررسی‌های بیشتر موضوع مشخص شد، اعضای این شبکه در حومه شهر مهاباد به صورت مخفیانه اقدام به حفاری غیر مجاز جهت کشف اشیای تاریخی می‌کنند.
عبده اضافه کرد: متهمان که با استفاده از ابزارهای مخصوص، به منظور یافتن اشیای قیمتی و عتیقه بودند همراه با ادوات و تجهیزات حفاری دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گفت: از اعضای این شبکه پتک‌های سنگین، دیلم، سطل‌های لاستیکی، قلم‌های فلزی و برخی از ادوات و وسایل حفاری کشف و ضبط شد.
عبده اظهار کرد: محافظت و صیانت از آثار باستانی و تاریخی این شهرستان تنها از عهده ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی بر نمی‌آید و سایر دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم نیز باید در این خصوص با ماموران این یگان همکاری کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today