فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با شناسایی ۶۳ بیمار جدید مبتلای قطعی به کرونا ، شمار مبتلایان در کردستان به ۲ هزار و ۱۹۷ نفر رسید.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تا پیش از ظهر امروز تعداد ۲ هزار و ۱۹۷ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است که این آمار نسبت به روز گذشته ۶۳ مورد افزایش داشته است.
وی با اشاره به آمار مبتلایان به تفکیک شهرستان افزود: در سنندج ۶۷۲ نفر، سقز ۴۴۹ نفر، بانه ۲۴۲ نفر، قروه ۱۹۹ نفر، مریوان ۱۲۰ نفر، دیواندره ۱۶۰ نفر، دهگلان ۹۱ نفر، کامیاران ۱۲۰ نفر، بیجار ۱۱۶ نفر و سروآباد ۲۸ نفرمبتلای قطعی به کرونا ویروس هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر ۷ هزار و ۶۱۷ نمونه است که از این تعداد ۲ هزار و ۱۹۷ مورد مثبت، ۵ هزار و ۲۹۵ مورد منفی و ۱۲۵ مورد هنوز اعلام نشده است.
رضاعی با بیان اینکه متاسفانه تاکنون ۱۴۲ نفر در استان کردستان بر اثر کرونا جانباختند، ادامه داد: از این تعداد ۳۶ نفر در سقز، ۳۲ نفر در سنندج، ۱۹ نفر در قروه، ۲۰ نفر در بانه، ۱۲ نفر در کامیاران، ۹ نفر در بیجار، هفت نفر در مریوان، پنج نفر در دیواندره ‌و ۲ نفر در دهگلان به دلیل ابتلا به کروناویروس فوت شده‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده اند.
وی تصریح کرد: از ابتدا شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون یک هزار و ۲۳۶ نفر بهبودی قطعی یافته‌اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online