ایرنا/ امام‌جمعه اردستان گفت: نماز عید سعید فطر در مساجد محله‌های مختلف اردستان با لزوم رعایت موارد بهداشتی از سوی نمازگزاران اقامه خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری، امام‌جمعه اردستان بیان کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت موارد بهداشتی، نماز عید در یک محل برگزار نخواهد شد و در مسجد هر محل با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقامه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شیوع کرونا بسیاری از برنامه‌ها را در کشورها بهم ریخت و خسارت‌های فراون جانی و مالی به دنبال داشت، افزود: این ویروس به سردمداران کشورهای بزرگ و کوچک جهان و قدرتمندان نشان داد که زور و قدرت در برابر این ویروس کوچک کارساز نیست و اکنون کشورهای در ظاهر قدرتمند جهان در آمریکا و اروپا برابرش ناتوان شدند.
امام‌جمعه اردستان با اشاره به تعطیلی آیین‌های گوناگون از جمله نمازهای جمعه و جماعت در کشور گفت: در شرایطی که وضعیت این شهرستان سفید اعلان شده؛ اما هنوز دستور برگزاری نمازجمعه ابلاغ نشده است، نماز عید سعید فطر با رعایت موارد بهداشتی و خطبه‌های کوتاه در یک مدت زمانی محدود در محله‌ها برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: نمازگزاران باید از وسایل شخصی مانند زیرانداز، مهر، کتاب دعا، ماسک و دستکش برای اقامه نماز استفاده کنند و جمع‌آوری زکات فطره هم به صورت ساماندهی شده از سوی توسط کمیته امداد امام (ره) انجام خواهد شد.
دهشیری، میزان‌ ریالی فطریه را برابر نظر برخی از مرجع‌های تقلید برابر ۱۰۰ هزار ریال و کفاره روزه غیرعمد را ۳۰ هزار ریال به ازای هر روز عنوان کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today