فارس/ رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، گفت: از بین 6 هزار و 891 نفر متقاضی دریافت بیمه بیکاری در ایلام، تعداد 4 هزار و 606 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری کرونا شناخته شدند.

امید نیازیان رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام اظهار کرد: 6 هزار و 891 نفر در ایلام با مراجعه به سامانه، متقاضی دریافت بیمه بیکاری شدند که از این تعداد 4 هزار و 606 نفر ایلامی نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری کرونا شناخته شدند.
وی با بیان اینکه این پایش توسط وزارت کار انجام شده است، افزود: برای افراد واجد شرایط بیمه بیکاری بر اساس تاریخ شروع فعالیت کارگاه‌های زیان‌دیده از کرونا تا 3 ماه قابل پرداخت است.
رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام ادامه داد: مقرری تعیین شده فقط به کارگرانی که دارای قرارداد کاری با کارفرمایان هستند یا به عبارتی مشمول قانون کار و تامین اجتماعی و بیمه بیکاری هستند، تعلق می‌گیرد که به صورت غیرارادی و موقت بیکار شده اند پرداخت خواهد شد.
نیازیان اظهار کرد: افراد متقتاضی با مراجعه به بخش پیگیری متقاضی به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را مشاهده کنند.
وی تصریح کرد: متقاضیان با توجه به ضرورت رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی از مراجعه به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سطح استان خودداری کنند.
رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با بیان اینکه میزان پرداختی بیمه بیکاری از سوی ستاد مقابله با کرونا مشخص داده می‌شود یاداور شد: سامانه نام‌نویسی مربوط به بیمه بیکاری هوشمند بوده و تایید یا رد متقاضیان از سوی وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی انجام می‌گیرد.
نیازیان گفت: متقاضیان جدید دریافت بیمه بیکاری ۳٠ روز فرصت دارند که با مراجعه به سامانه بیمه بیکاری، درخواست خود را ثبت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today