فارس/ مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌ غربی گفت: مرمت 6 راسته بازار تاریخی ارومیه که آسیب‌ها و فرسایش آن خطرزاست، تا 20 روز دیگر آغاز می‌شود.

جلیل جباری، مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌ غربی با اشاره به برنامه مرمت و بازسازی بازار تاریخی شهر ارومیه، اظهار کرد: قرار است به زودی در 6 راسته بازار ارومیه، کار مرمت آغاز شود.
وی گفت: برای شروع عملیات مرمت راسته‌ها لازم است مغازه‌ها بسته باشند و مغازه‌داران تعامل و همکاری لازم را با این اداره کل به عمل آورند.
مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌ غربی افزود: با توجه به اینکه فرسایش و فرسودگی گنبدها و سقف‌های راسته‌های مدنظر، آشکار و خطرآفرین است عموم کسبه و مغازه‌داران موافق ورود میراث فرهنگی برای ترمیم آن هستند.
جباری عنوان کرد: موضوع مرمت بازار ارومیه به صورت نامه رسمی به همه مغازه‌داران راسته‌ها اعلام می‌شود تا نظر خود را در این ارتباط به صورت مکتوب اعلام کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان ‌غربی با بیان اینکه بازار ارومیه در سال‌های پیش چندین مرتبه مورد مرمت قرار گرفته است، گفت: در این دور از مرمت‌ها راسته‌های عطاران، بذرفروشان، چاقوسازان، کفش‌دوزان، آجیل‌فروشان و چارسوق مرمت خواهند شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today