فارس/ با حضور اقشار مختلف مردمی پیاده‌‌روی الی ‌بیت‌المقدس در یاسوج برگزار شد.

با حضور اقشار مختلف مردمی و به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی راهپیمایی الی بیت‌المقدس در راستای پاسداشت روز جهانی قدس برگزار شد.
این پیاده‌روی از فلکه هفتم تیر شهر یاسوج آغاز و در پارک ساحلی این شهر با اجرای برنامه‌های مختلف و متنوع به پایان رسید.
ستار هدایتخواه دبیر جبهه فرهنگ اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: شعائر الهی تعطیل بردار نیست و امام راحل آخرین جمعه ماه رمضان را به دلیل همین شعائر روز قدس اعلام کردند.
وی ادامه داد: تکلیف حمایت از مستضعفان عالم را داریم و از وصایای حضرت امیر(ع) است که دشمن ستمگر و یاور ستمدیده باشیم ملتی که ۷۰ سال است تحت ستم هستند و اندکی باقیمانده در غزه تحت ستم قرار دارند و امروز ستمگرتر از رژیم غاصب کیست؟
دبیر جبهه فرهنگ اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روزی نیست که این رژیم تعدادی را شهید نکند و لذا یاری ستمدیدگان جهان در روز قدس تجلی پیدا می‌کند و این روز تجلی مقابله با ظالمان است و به دلیل کرونا نباید این روز نادیده گرفته شود چرا که صهیونیست‌ها همواره به دنبال برگزار نشدن این روز هستند.
هدایتخواه افزود: از یک روز قبل یعنی روز یوم النکبه برنامه‌هایی توسط جبهه فرهنگی در فضای حقیقی و مجازی استارت زده است در فضای حقیقی شب شعر فلسطین و سایر برنامه‌ها با استفاده از ظرفیت هنرمندان را داریم.
وی بیان کرد: از اقدامات نمادین مهم پیاده‌روی الی بیت‌المقدس است که اگر تا دیروز تجمع می‌کردیم الان باید حرکت کنیم که از یک نقطه مرکزی در شهر یاسوج از میدان هفتم تیر آغاز می‌شود و به سمت نقطه چاووش می‌رویم.
دبیر جبهه فرهنگ اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: نقطه‌هایی که برای بدرقه کاروان‌ها حضور پیدا می‌کردند نقطه چاووش نامیده می‌شود که در این راهپیمایی نقطه چاووش ما پارک ساحلی است.
هدایتخواه افزود: تابلو کیلومتر شمار تا کربلا را داریم تصویر شهید سلیمانی نصب ‌شد و پرچم‌های چهارگانه و درخت زیتون غرس شد و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نماز جماعت برگزار ‌شد.
وی با بیان این که عملا روز قدس را به هفته قدس تبدیل کرده‌ایم، افزود: با توجه به اهمیت موضوع باید چنان حضوری داشته باشیم تا کسی فکر نکند که روز قدس به فراموشی سپرده شده است.
دبیر جبهه فرهنگ اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در تمامی استان‌ها از روز یکشنبه تا روز چهارشنبه این کار شروع شده و منتخب همه استان‌ها در مرز خسروی حضور پیدا می کنند و در عراق و سوریه هم تا مرز فلسطین اشغالی این کار انجام می‌شود تا این حرکت همه گیر شود.
هدایتخواه افزود: روز شمار نابودی اسرائیل را نصب می‌کنیم تا همچنان این کینه و دشمنی خود را نسبت به دشمنان زنده نگه داریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today