فارس/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و آموزشی سمنان گفت: ۳۷ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سمنان برای اهدای پلاسما اقدام کردند.

جعفر جندقی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و آموزشی سمنان اظهار کرد: در بیمارستان‌های تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی سمنان، یک هزار و 391 نفر مشکوک به کرونا ویروس بستری شدند که از این تعداد، ۵۲۷ مورد مثبت گزارش شد.
وی وضع مهار کرونا ویروس را در استان سمنان مطلوب عنوان و اضافه کرد: اطلاعات بیماران کرونا ویروس بر اساس اخلاق پزشکی و طبق دستورالعمل وزارت بهداشت به هیچ دستگاه و سازمانی داده نخواهد شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و آموزشی سمنان گفت: ۳۷ نفر از افراد مبتلا به کرونا ویروس برای اهدای پلاسما اقدام کردند که به نسبت آمار کشوری، آمار مطلوبی است.
جندقی بیان کرد: طرح غربالگری ۳۲۶ هزار نفر با اجرای طرح سیب از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان انجام شد.
وی تصریح کرد: در مرحله دوم غربالگری هم ۴۲۶ هزار نفر از مردم زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان غربالگری شدند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و آموزشی سمنان گفت: با ۲۰ هزار و ۲۸۶ نفر از افرادی که در ایام عید نوروز به مسافرت رفته بودند، تماس حاصل شد و استان سمنان در پیگیری فوری و پیگیری عادی رتبه دوم کشور را دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today