فارس/ مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: ۲۰ واحد تولیدی مرتبط با کالاهای شیمیایی در استان سمنان از نظر پدافند شیمیایی، به‌عنوان واحدهای خطرزا معرفی شده است.

ایرج کارخایی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان اظهار کرد: ترویج گفتمان پدافند غیرعامل در سال جاری با جدیت تمام از سوی دستگاه‌های اجرایی استان دنبال شود.
وی بیان کرد: در اجرای طرح سطح‌بندی دستگاه‌های اجرایی برای اجرای طرح پدافند غیرعامل، ۶۱ دستگاه شرکت کردند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: مصون‌سازی مناطق پرخطر اداری با توجه به الزام‌های پدافند غیرعامل در سال جاری به‌طور جد در دستور کار قرار گیرد.
کارخایی اضافه کرد: ۱۵۰ واحد تولیدی مرتبط با کالاهای شیمیایی در استان سمنان فعال است که توجه به پدافند شیمیایی در این بخش به‌طور جد در دستور کار است.
وی افزود: از تعداد واحد تولیدی مذکور، ۲۰ واحد به‌عنوان واحدهای خطرزا معرفی شده است و مانورهای پدافند غیرعامل به‌صورت ویژه در سال جاری انجام شود.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت:‌حفاظت از تأسیسات منابع آب موجود باید به‌طور مستمر در دستور کار باشد و بر اساس بند(ج) تبصره ۲۱ قانون بودجه، ۱۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل در ادارات مصوب شد که دستگاه‌های اجرایی نسبت به جذب این اعتبارها اقدام کنند.
کارخایی اضافه کرد: طرح جامع پدافند غیرعامل در استان سمنان در حال تدوین است که در کمترین زمان ممکن اصول آن باید در گام اجرایی قرار گیرد.
وی یادآور شد: ۱۴ جلسه پدافند زیستی در راستای منویات ستاد ملی مقابله با کرونا در استان سمنان تشکیل شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today