فارس/ سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان از آخرین تصمیمات این ستاد در استان خبر داد.

حجت‌اله غلامی، سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: بر اساس گزارش بهداشت و درمان استان تا روز ۲۲ اردیبهشت تعداد هفت شهرستان از ۲۴ شهرستان استان دارای وضعیت سفید اعلام شده بود که در گزارش ۲۷ اردیبهشت مجدد وضعیت تعدادی از این شهرستان‌ها زرد اعلام شده است.
سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان افزود: در گزارش ۲۷ اردیبهشت ماه فقط وضعیت چهار شهرستان اردستان، بوئین‌میاندشت، خور و بیابانک و گلپایگان سفید اعلام شده است.
وی با بیان این که این تغییر وضعیت حکایت از این دارد که باید همچنان مراقب وضعیت بهداشت عمومی، مراقبت‌های فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی باشیم، تصریح کرد: با توجه به گزارشی که از وضعیت کرونا در جنوب کشور و استان خوزستان ارائه شد، از آنجایی که هرساله سفرهایی در این ایام از این مناطق به اصفهان وجود داشته و این مناطق در شرایط هشدار است در محورهای ورودی استان از جمله محور الیگودرز دوباره غربالگری‌ها فعال شده است.
غلامی اضافه کرد: شاهین‌شهر، بهارستان، زرین‌شهر، فولادشهر و بهارستان شهرهایی است که حجم قابل توجهی از سفرهای هم‌وطنان جنوب کشور به آن‌ها انجام می‌شود و بر همین اساس قرار شد طی هماهنگی با دستگاهای ذی‌ربط کنترل‌ها در داخل شهرها هم فعال شود.
سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان با اشاره به این که در جلسه امروز ستاد درباره بازگشایی رستوران‌ها بحث زیادی شد، تصریح کرد: در جلسه امروز قرار شد تا رستوران‌ها، مشابه هتل‌ها با رعایت دستورالعمل و پروتکل‌های بهداشتی سخت‌گیرانه با ظرفیت ۵۰ درصد فعال شوند؛ یکی از نکات این دستورالعمل اصلاح چیدمان فضای داخلی رستوران‌هاست که باید متناسب با دستورالعمل باشد.
وی افزود: با توجه به عدم وجود فضای کافی در فست‌فودها، فعالیت آن‌ها همچنان بیرون‌بر خواهد بود مگر این که مشابه رستوران‌ها، فضای داخلی مناسبی داشته باشند که با رعایت چیدمان و داشتن فضای کافی می‌توانند در سالن سرو غذا داشته باشند.
غلامی در ادامه با اشاره به تصمیمات ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در مورد تفرجگاه‌هایی که مورد سفر مردم استان هستند، اظهار داشت: قرار بر این شد که فرمانداران و مراکز بهداشت و درمان هر شهرستان به صورت موردی تصمیم بگیرند و این مناطق در این ایام با رعایت پروتکل‌ها به صورت محدود فعالیت کنند.
سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان در ادامه بیان کرد: در خصوص فضاهای شهری نیز طبیعتا بیشترین مشکل در مورد اصفهان بود که به جز باغ پرندگان، باغ خزندگان و آکواریوم که دارای فضای محدودی است، سایر فضاهای تفرجگاهی از جمله تله‌کابین و تله‌سیژ باز خواهد بود.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید