باشگاه خبرنگاران/ مردم کهگیلویه و بویراحمد به نسبت جمعیت استان به لحاظ اهدا اعضای بدن بیماران مرگ مغزی جزء استانهای رتبه اول کشور هستند.

سینا سعیدی سوق، رابط پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از سال ۸۳ تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد اهدا عضو در استان انجام شد که با اعضای اهدایی ۵۵۰ بیمار به زندگی بازگشتند.
وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۷ رتبه دوم کشور و در سال ۹۸ جزء ۳ استان برتر کشور به لحاظ اهداء عضو به نسبت جمعیت بوده است.
رئیس بیمارستان ابوعلی سینای شیراز که محل اهدای عضو به ویژه استان‌های جنوبی کشور است هم گفت: به نسبت جمعیت کهگیلویه و بویراحمد در اهدا عضو رتبه اول کشور است.
حشمت الله صلاحی افزود: مردم کهگیلویه وبویراحمد در این اقدام خداپسندانه به خوبی همراهی کرده و قابل تقدیرند.
مدیر واحد فراهم آوری دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در سال ۱۳۹۸ به تعداد ۴۸ مورد کلیه، کبد و لوزمعده از سوی خانواده‌های بیماران مرگ مغزی کهگیلویه و بویراحمد اهدا شد.
سیاوش غلامی افزود: ۴۳ نفر از بیماران متقاضی دریافت عضو نیز با پیوند، دوباره به زندگی لبخند زدند.
پدر پیوند کبد ایران هم اظهار کرد: اهدا عضو از زیباترین و ماندگارترین بخشش‌ها است وضرورت دارد این فرهنگ بین تمام گروه‌ها و مذاهب ترویج شود.
سیدعلی ملک حسینی افزود: برای خانواده‌هایی که عزیزی را از دست می‌دهند گرچه تصمیم گیری در آن لحظات خاص کمی دشوار می‌کند، اما اهتمام به آن جان انسان‌هایی را نجات می‌دهد و ثواب این اقدام ارزشمند ماندگار می‌شود.
وی ادامه داد: فرهنگسازی در این زمینه یک ضرورت است و گروه‌های پزشکان نیز باید در این امر ارزشمند فرهنگسازی کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today