پایگاه خبری پلیس/ رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان ایلام از دستگیری گردانندگان 2 پیج اینستاگرامی درج قیمت کاذب طلا و ارز در شهر ایلام خبر داد.

سرهنگ علی مهری، رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان ایلام اظهار داشت: در اجرای طرح مبارزه با اخلالگران ارزی و در پی کسب خبر، مبنی بر فعالیت لینک های درج قیمت طلا و ارز در بستر فضای مجازی (اینستاگرام) که با درج قیمت های غیرواقعی و کاذب زمینه نوسانات والتهاب بازار را فراهم می آورند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی و تخصصی مشخص کردند 2 پیج اینستاگرام با حدود 90 هزار عضو در زمینه درج قیمت کاذب سکه، طلا و ارز در سطح استان ایلام به صورت غیرقانونی فعالیت دارند.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان ایلام ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با همکاری کارشناسان پلیس فتا و با هماهنگی مقام قضائی 2 نفر را در این زمینه دستگیر و متهمان در تحقیقات اولیه پلیسی و روبه رو شدن با ادله و مستندات به مدیریت پیج های مذکور اعتراف کردند.
مهری با بیان اینکه متهمان بدون مجوز قانونی در زمینه درج قیمت طلا و ارز در فضای پیام رسان اینستاگرام فعالیت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: متهمان به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی و مطالبه به حق مردم تحویل مرجع قضایی شدند.
وی به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه پیج های اینستاگرام منابع موثقی برای کسب اطلاع از قیمت ها نیست نکات لازم در خصوص حضور در شبکه های اجتماعی را رعایت کنند تا از افتادن در دام شیادان و سودجویان در امان باشند و در صورت برخورد با چنین افرادی در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس حاصل کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today