صدا و سیما/ هافبک و کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران برترین بازیکن آسیایی در تاریخ بوندسلیگای آلمان معرفی شد.

بر این اساس‌ای اف سی علی دایی (تیم‌های آرمینیا بیله فلد، بایرن مونیخ و هرتابرلین)، مهدی مهدوی کیا (تیم‌های بوخوم، هامبورگ و آینتراخت فرانکفورت)، وحید هاشمیان (تیم‌های هامبورگ، بوخوم، بایرن مونیخ و هانوفر) و اشکان دژاگه (هرتابرلین و وولفسبورگ) از ایران، چا بوم کون (تیم‌های رامشتات، آینتراخت فرانکفورت و بایرلورکوزن)، کو جا چول (وولفسبورگ، آگزبورگ و ماینتس) و سون هیونگ مین (هامبورگ و بایرلورکوزن) از کره جنوبی، یاسوهیکو اوکودرا (اف ث کلن و وردربرمن)، ماکوتو هاسه به (وولفسبورگ، نورنبرگ و آینتراخت فرانکفورت) و شین جی کاگاوا (بوروسیا دورتموند) از ژاپن را نامزد کسب این عنوان معرفی کرده بود که در نهایت با رای ۳۵۱۷۴ تن، دژاگه با ۳۷ درصد عنوان برترین آسیایی بوندسلیگا را به خود اختصاص داد.
مهدی مهدوی کیا با ۳۱ درصد دوم و علی دایی با ۲۴ درصد سوم شدند. وحید هاشمیان نیز با یک درصد رای ششم شد.
به نوشته پایگاه‌ای اف سی دژاگه از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ و سپس در سال ۲۰۱۷ در تیم‌های هرتابرلین و وولفسبورگ آلمان عضویت داشت و در ۱۵۸ بازی بوندسلیگا ۱۹ بار گلزنی کرد.
اوج درخشش او در فصل ۰۹ - ۲۰۰۸ با تیم وولفسبورگ رخ داد که در نهایت این تیم با مربیگری فلیکس ماگات قهرمان شد.
دژاگه سابقه بازی در تیم ملی نوجوانان، جوانان و امید آلمان را دارد، اما در نهایت تصمیم گرفت در رده بزرگسالان با تیم ملی ایران به میدان بیاید.
او در ۵۸ بازی ملی ۱۱ بار گلزنی کرده است و تیم ایران را در دو جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ همراهی کرد.
دژاگه همچنین در تیم‌های فولام و ناتینگام فارست انگلیس و العربی قطر سابقه بازی دارد و در حال حاضر عضو تیم تراکتورسازی تبریز است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today