باشگاه خبرنگاران/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: شهروندان یزدی از سفر به استان‌های دارای کرونا خودداری کرده و از پذیرش مهمانان از این استان‌ها پرهیز کنند.

محمود نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به اینکه مردم همچنان نکات بهداشتی را رعایت کنند، گفت: در استان‌های همجوار افزایش آمار ابتلا به کرونا ویروس سیر صعودی رخ داده و پیک دوم را تجربه می‌کنند.
او از مردم خواست از سفر به این استان‌ها خودداری کرده و تا حد امکان از پذیرش مهمانان از استان‌های همجوار پرهیز کنند.
نوری شادکام افزود: سیر کرونا در یزد همچنان نزولی است، اما نسبت به آغاز پیک دوم این بیماری در استان‌های همجوار نگران هستیم.
معان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اظهار داشت: همکاران ما از یک ماه پیش بحث غربالگری را آغاز کرده و همه کسانی که مشکوک هستند را مورد پایش و تست قرار می‌دهند.
او ادامه داد: تست غربالگری سرپایی تعدادی از هموطنان در ابرکوه و میبد مثبت شده و به همراه خانواده هایشان تحت پوشش قرار گرفته و اقدامات لازم درباره آنان انجام می‌گیرد.
نوری شادکام تصریح کرد: تغییر در وضع بستری شدگان کرونا در استان یزد به وجود نیامده و برخی روز‌ها شاهد نوسانات جزئی هستیم، اما روند بیماری در استان نزولی است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today