باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان یزد از اجرای طرح آجر به آجر ویژه خیرین مدرسه ساز خبر داد.

جواد ذاکر مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد گفت: با توجه به فرسودگی ۳۰ درصد از مدارس استان، طرح آجر به آجر برای خیرینی که تمایل به شرکت در ساخت و تکمیل فضا‌های آموزشی دارند راه اندازی می‌شود.
او افزود: خیرین استان می‌توانند در این طرح از تعمیر و تکمیل یک مدرسه تا تعمیر و یا تجهیز یک کلاس مشارکت داشته باشند.
ذاکر با بیان اینکه با با اجرای این طرح می توان از ظرفیت خیرین استفاده کرد، ادامه داد: در صورت نیاز، علاقه‌مندان می توانند به سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس یا مجمع خیرین مدرسه ساز استان مراجعه کنند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در ادامه از اجرای سامانه مکان یاب ویژه مدارس استان در سال ۹۸ خبر داد و گفت: این سامانه به منظور در دسترس قرار گرفتن نزدیک‌ترین فضای آموزشی ویژه دانش آموزان راه اندازی شده که باید تا پایان سال ۹۹ به صورت کامل در تمامی مناطق استان اجرا شود.

بهره‌برداری از ۴۰ مدرسه تا پایان سال ۹۹ در یزد
رضائیان، معاون پشتیبانی و توسعه سازمان نوسازی مدارس استان نیز از بهره برداری ۴۰ مدرسه با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان تا پایان سال ۹۹ خبر داد و افزود: دو فضای آموزشی ویژه دانش آموزان خاص نیز تاپایان سال ۹۹ به بهره برداری می‌رسد.
او ادامه داد: یک باب آموزشگاه ویژه دانش آموزان اوتیسم با اعتباری بالغ بر ۲/۵ میلیارد تومان و یک مدرسه استثنائی ویژه بیماران جسمی حرکتی با اعتباری بالغ بر ۱/۵ میلیارد تومان تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.
رضائیان در ادامه با بیان اینکه هیچ یک از مدارس استان در سال گذشته شامل بخاری نفتی نبود، اظهار داشت: خوشبختانه در تمامی مدارس استان بخاری نفتی در سال گذشته حذف شده و در حال حاضر رویکرد اداره نوسازی مدارس استان حذف بخاری‌های گازی است.
او اظهار داشت: ۴۰% از مدارس استان دارای بخاری گازی است، که قرار است با مشارکت شرکت گاز تا دوسال آینده، این مدارس هم استاندارد سازی شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today