شبستان/ میزان مرگ و میر در گلستان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ با رشد ۱۰ درصدی رو به رو بود.

ابوبکر دولو، مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت: در سال گذشته نسبت به سال 97 شاهد افزایش 10 درصدی میزان ثبت وفات در استان گلستان بودیم.
مدیرکل ثبت احوال گلستان ادامه داد: متاسفانه در سال گذشته میزان ثبت فوت آمارها در همه شهرستان‌ها به جز گمیشان افزایشی بود.
دولو با بیان اینکه وفات در شهرستان گمیشان 1.6 درصد رشد منفی نسبت به سال گذشته داشته است، افزود: بیشترین میزان درصد تغییر در میزان افزایش وفات در استان مربوط به شهرستان‌های کردکوی با 25.2 درصد و شهرستان مراوه‌تپه نسبت به سال گذشته 22.4 درصد بود.
وی خاطرنشان کرد: شاخص کشوری درصد ثبت در مهلت واقعه وفات برای استان گلستان 96 درصد تعیین شده است که درصد عملکرد استان 97.97 به ثبت رسیده است.
مدیرکل ثبت احوال استان گلستان یادآور شد: در سال 98 به ازای 125 مرد فوت شده 100 زن در استان فوت کردند و بیشترین میزان مرگ و میر در مردان در شهرستان آزادشهر، گنبدکاووس و رامیان است.
دولو بیان کرد: به ازای فوت هر 142.4 نفر مرد در شهرستان آزادشهر 100 و به ازای فوت هر 136.1 مرد در گنبدکاووس ۱۰۰ زن فوت کردند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در شهرستان‌های کردکوی، گمیشان و علی‌آباد کتول کمترین میزان مرگ و میر مردان نسبت به زنان را شاهد هستیم.
دولو خاطرنشان کرد: بیشترین سهم فوت شدگان (برحسب سن) مربوط به رده سنی 80 تا 84 سال با سهم 10.4 درصد است و همچنین 58.1 درصد از مرگ و میر در استان برای رده‌های سنی 60 تا 89 سال در سال 98 گزارش شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today