باشگاه خبرنگاران/ شکارچیان غیرمجاز و سودجویان محیط زیست در منطقه شاه‌نشین مریوان دستگیر شدند.

ابراهیم بلند همت، رییس اداره حفاظت از محیط زیست مریوان گفت: نیرو‌های یگان حفاظت از محیط زیست در چند روز گذشته حین کنترل و پایش منطقه تعداد ۶ نفر متخلف در زمینه شکار و صید را دستگیر کردند.
وی افزود: از این شکارچیان متخلف تعداد هفت کبک زنده کشف و یک قبضه اسلحه شکاری و ۳۸ هزار متر تور صیادی قاچاق، تعداد ۹ عدد قفس چوبی، تبر، ضبط صوت، کوله پشتی و بیش از ۹۰ رشته دام زنده گیری کبک از متخلفین صید غیرمجاز کشف و ضبط شد و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست مریوان ادامه داد: تعداد پنج قطعه کبک که از شکارچیان متخلف کشف و ضبط شده بود با هماهنگی دادستان مریوان رهاسازی و به دامان طبیعت بازگردانده شدند.
بلند همت اظهار کرد: شکارچیان غیرمجاز و سودجویان محیط زیست در منطقه شاه‌نشین مریوان برای شکار پرندگان اقدام به ایجاد کلبه‌های مخصوصی می‌کنند که در گویش محلی به آن حشار یا کولیت می‌گویند که ماموران حفاظت از محیط زیست در جریان گشت و کنترل، چندین نمونه از این کلبه‌ها را تخریب کرده تا حیات وحش بویژه پرندگان در امان باشند.
گفتنی است؛ منطقه شاه نشین مریوان یکی از زیستگاه‌های مهم حیات وحش بویژه خرس قهوه‌ای است و به علاوه در دره ها، دامنه‌ها و قله‌های آن زیستمندان زیادی مانند انواع پستانداران، پرندگان، خزندگان، دوزیستان، آبزیان و حشرات وجود دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online