مهر/ معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از بازگشایی بازارچه دائمی صنایع دستی استان پس از دوماه تعطیلی خبر داد.

نورالدین محسنی، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام اظهار کرد: در جلسه‌ای که با فعالان بازارچه صنایع دستی در محل این بازارچه برگزار شد، بازارچه دائمی صنایع دستی شهر که به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته تعطیل شده بود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی فعالان این حوزه و تعیین ساعت کاری از سوی این معاونت بازگشایی شد و آماده ارائه خدمت به مشتریان و تولیدات محصولات است.
وی افزود: بازارچه دائمی صنایع‌دستی شهر ایلام دارای ۲۳ غرفه شامل انواع رشته‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شامل گلیم ساده، گلیم نقش برجسته، چوب، سفال، سنگ تراشی، معرق، محرق ساقه گندم، زیورآلات، جاجیم و چیت بافی است که صنعتگران و هنرمندان این رشته ها در این بازارچه فعالیت دارند.
محسنی تصریح کرد: با توجه به بررسی های به عمل آمده از کارگاه های صنایع دستی آسیب دیده پیشنهاد شده که برای حمایت از فعالان این عرصه با پرداخت تسهیلات خسارات ناشی از کرونا جبران شود.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ایلام تصریح کرد: هم اکنون در استان ۳۳ رشته صنایع دستی در قالب بیش از ۱۲۰ کارگاه با ۱۰ هزار صنعتگر در رشته‌های مختلف سنتی و هنری فعالیت دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today