خبرآنلاین/ رئیس مجلس دهم در آخرین روز کاری مجلس در خصوص عملکرد مجلس و همچنین برخی هجمه‌ها علیه این قوه نطق کرد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ۲۰۰ قانون در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که دو سوم آن لوایح بودند.
وی ادامه داد: مجلس دهم در مقابل حوادث عجیب چند سال گذشته با صلابت و دقت برخورد کرد، تشکیل کنفرانس‌های مهم درباره فلسطین و قوانین حمایت از سپاه و سپاه قدس از جمله اقدامات مهم مجلس دهم بود.
لاریجانی افزود: در هر مرحله‌ای که نیاز به عمل انقلابی بود به اتفاق نمایندگان وارد صحنه شدند و عمده تلاش‌ها برای رفع مشکلات مردم بود اما در چهل سال گذشته هیچ یک از مجالس تا این اندازه آماج توهین واقع نشد نه تنها از سوی دشمنان بلکه از سوی کسانی که انتظار می‌رفت که مجلس را پاس بدارند این به معنای این نیست که مجلس دهم ضعف نداشته و نباید انتقاد کرد اما این مجلس مظلوم واقع شد.
رئیس مجلس دهم ادامه داد: برخی سیاسیون برای رقابت‌های خرد انتخاباتی بی‌انصافی را به نهایت رساندند و هرچه دلشان خواست گفتند و قلم راندند، به این مجلس جفا شد که به مصلحت کشور نبود.
لاریجانی ادامه داد: چرا مدتی است که به تخریب وجهه مجلس تلاش می‌شود؟ این هم مصاحبه و تکرار فساد فساد علیه نمایندگان چیزی جز همان ورژن بگم بگم سابق را به ذهن متبادر نمی‌کند.
وی اضافه کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند با تخریب رسانه‌ای می‌توانند انقلاب را حفظ کنند، فعل سیاسی اگر از پشتوانه عقلانی برخوردار نباشد ممکن است توفیق پیدا کند اما پایدار نخواهد بود زیرا مانع رشد جامعه خواهد بود.
رئیس مجلس اظهار کرد: جامعه‌ای که در فضای آزاد تجربه نداشته و شکست و پیروزی نداشته باشد دچار فلج ذهنی خواهد شد، این در حالی است که رشد تنها در مسیر آزادی و عمل محقق می‌شود.
لاریجانی بیان کرد: در جامعه باید زمینه تکامل استعداد فطری را فراهم کرد و باید اجازه دهیم افراد در جامعه تجربه کنند، ضمن این که در مقام اجرا هم انقباضی عمل کرد.