ایرنا/ سرمربی تیم فوتبال تراکتور تبریز گفت: برگزاری دوباره لیگ برتر در شرایط کنونی کشور بسیار چالش برانگیز است و نباید در این خصوص عجله کرد.

ساکت الهامی، سرمربی تراکتور اظهار کرد: چنانچه بازی‌های لیگ برتر ادامه پیدا کند بسیاری از تیم‌ها به بن‌بست رسیده و با چالش‌های زیادی مواجه می شوند چون روند شیوع ویروس کرونا در کشور نه تنها کند نشده است، بلکه در تعدادی از شهرها رو به افزایش نیز هست.
وی با بیان اینکه بسیاری فقط شرایط فوتبالیست‌ها را برای از سرگیری لیگ برتر در نظر می‌گیرند، افزود: اما شرایط خیلی سخت‌تر از این حرف‌ها است، چون زمانی که کرونا روزانه تعداد ۲۰ نفر مرگ را در کشور به دنبال داشت لیگ تعطیل شد؛ اما حالا که روزی ۵۰ نفر جان خود را از دست می دهند، قرار است بازی‌ها شروع شود که به نظرم تصمیم درستی نیست.
الهامی ادامه داد: ما به هیچ عنوان مخالف برگزاری لیگ برتر نیستیم؛ اما انتظار داریم باید با رعایت تمام جوانب امر و بررسی کامل وضعیت تیم ها و نفرات دخیل در برگزاری یک مسابقه تصمیم نهایی اتخاذ شود تا در شرایط بهتر و مناسب بازی ها ادامه یابد.
وی یادآور شد: چنانچه یک نفر از آنهایی که درگیر برگزاری مسابقات هستند دچار ویروس کرونا شود شرایط سخت و پیچیده ای بر فوتبال کشور حاکم خواهد شد چون علاوه بر بازیکنان، مربیان و داوران، اهالی رسانه و سایر برگزارکنندگان نیز در معرض تهدید هستند و چنانچه یک نفر از این افراد بیماری را به پدر یا مادر خود انتقال دهند، اتفاقات بدی رخ خواهد داد و چنانچه در این میان فوتبالیستی از یک تیم کرونا بگیرند تکلیف چیست؟
وی الهامی گفت: چنانچه مسئولان به دنبال برگزاری لیگ هستند باید به تیم‌ها حداقل یک ماه فرصت بدن سازی بدهند و بازی‌ها هم 6 یا هفت روز یک بار برگزار شود.
الهامی به مشکلات مربوط به جمع شدن بازیکنان تیم ها به ویژه نفرات خارج از کشور اشاره کرد و گفت: در همین ارتباط در تیم ما اشکان دژاگه هنوز در آلمان به سر می برد و برای حضور در ایران و تبریز با مشکل پرواز مواجه است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today