ایرنا/ مسئول هماهنگ‌کننده تیم پیوند عضو چهارمحال و بختیاری گفت: اکنون یک هزار بیمار نیازمند پیوند عضو در استان در صف انتظار قرار دارند که طول این انتظار با سخاوت خانواده‌های نیکوکار می‎تواند کوتاه‌تر شود.

زهرا سیاح، مسئول هماهنگ‌کننده تیم پیوند عضو چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در کشور ۲۵ هزار بیمار نیازمند پیوند عضو در صف انتظار قرار دارند، که یک چهارم این بیماران موفق به دریافت عضو می‌شوند و سه چهارم آنها در انتظار تلخ پیوند عضو، فوت می‌کنند.
وی ادامه داد: این در حالی است که در چهارمحال و بختیاری با سخاوت خانواده‌های نیکوکار و به واسطه فرهنگسازی خوبی که انجام گرفته، سه چهارم بیماران منتظر در فهرست، موفق به دریافت عضو پیوندی می‌شوند به عبارت دیگر از هر چهار خانواده، سه خانواده رضایت به پیوند عضو بیمار مرگ مغزی خود می‌دهند.
سیاح، با اشاره به تلاش واحد فراهم‌آوری اعضا در دانشگاه‌های علوم پزشکی در روند اهدای عضو، تصریح کرد: این واحد، وظیفه شناسایی بیماران مرگ مغزی در بیمارستان‌ها، ویزیت و صحبت با خانواده‌های این بیماران را بر عهده دارد و طی این پروسه بیش از ۱۰۰ نفر در این واحد فعالیت می‌کند، تا عضو اهدایی از اهداکننده به گیرنده برسد.
مسئول هماهنگ‌کننده تیم پیوند عضو چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: قبل از هر چیز تمام تلاش تیم پزشکی نجات جان بیمار است و هرچه توان در این خصوص نیاز است به کار گرفته می‌شود تا فرد دچار مرگ مغزی نشود، اما زمانی که تیم پزشکی مرگ بیمار را تایید کرد، واحد فراهم‌آوری اعضا وارد عمل می‌شود.
سیاح، با اشاره به جایگاه مطلوب استان در حوزه اهدای عضو در کشور، اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری یکی از پنج استان برتر کشور در حوزه اهدای عضو است و شهرستان لردگان با بیشترین آمار اهدای عضو در استان پیشگام است.
وی افزود: از تاریخ تشکیل تیم پیوند عضو در استان همزمان با سال ۸۲ تاکنون با رضایت بیش از ۲۵۰ خانواده بیش از ۷۰۰ بیمار مرگ مغزی استان، جداسازی و به افراد نیازمند پیوند زده شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday