آخرین خبر/ رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اردبیل از ممنوعیت قطعه بندی در مرغ فروشیها و فروشگاههای عرضه مرغ در سطح این شهرستان خبر داد و گفت: با افرادی که به هشدارهای دامپزشکی عمل نکنند برخورد قانونی می شود.

ناصر رضایی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اردبیل طی گفت‌وگویی تلویزیونی اظهار کرد: شهروندان گوشت مرغ قطعه بندی مورد نیاز خود را به صورت بسته بندی کد دار و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی تهیه نمایند.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ادامه داد: مصرف کنندگان هنگام خرید مرغ و آلایش خوراکی به تاریخ تولید و انقضای محصول و در هنگام خرید گوشت قرمز به ممهور بودن آن به مهر بهداشتی دامپزشکی و برچسبی که به همین منظور در دو قسمت بالا و پایین لاشه الصاق می شود دقت نموده و از خرید گوشت چرخ کرده آماده از قصابیها و مراکز عرضه جداً خودداری نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را با سامانه 1512 به این اداره اطلاع دهند.
رضایی با بیان اینکه گوشت قرمز و سفید و آلایش خوراکی از فراورده های پروتئینی اساسی در سبد خانواده محسوب می شود گفت: علاوه بر نظارت بهداشتی مستمر در طول سال، چندین طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی و گشت های تیمی مشترک نظارتی با حضور دستگاههای اجرائی مرتبط در طول سال انجام می شود تا پروتئین دامی سالم و کاملاً بهداشتی در دسترس مردم قرار گیرد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اردبیل در خصوص عرضه گوشت قرمز منجمد در شهرستان اردبیل نیز گفت: گوشت قرمز منجمدی که در فروشگاههای زنجیره ای، هایپر مارکت ها و برخی از شرکت های تعاونی عرضه می شود از خارج از کشور و با رعایت کامل استانداردهای بهداشتی دامپزشکی وارد کشور شده و کاملاًٌ سالم و بهداشتی است و تمامی مراحل ذبح، فراوری لاشه، بسته بندی، انتقال به سردخانه و حمل گوشت از کشور مبدأ تحت نظارت بازرسین بهداشتی و شرعی وارد کشور می شود و در ادامه با نظارت بهداشتی دامپزشکی در مراکز عرضه استان و شهرستانها توزیع و پخش می شود.
وی به انجام 4750 مورد بازدید بهداشتی از مراکز تولید، نگهداری و عرضه فراورده های خام دامی از ابتدای سال جاری اشاره کرد و گفت در اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان نزدیک به 30 تن فراورده های خام دامی غیربهداشتی و تاریخ گذشته کشف، ضبط و امحا شده است.
رضایی با اشاره به اینکه کارشناسان دامپزشکی با تمام توان امنیت غذایی شهروندان را پیگیری می کنند تصریح کر: از ابتدای سال جاری برای 70 واحد صنفی که دارای تخلف بهداشتی بوده و استانداردهای بهداشتی دامپزشکی را رعایت نکرده بودند پرونده قضایی تشکیل و 8 واحد قصابی به علت کشتار غیرمجاز پلمب شده است.
وی ضمن تشکر از دستگاه قضایی و دادستان، استانداری و فرمانداری شهرستان اردبیل در حمایت از دامپزشکی از شهروندان به عنوان ناظران بهداشتی دامپزشکی یاد کرد و گفت: از عموم مردم انتظار می رود در راستای تأمین بهداشت و سلامت عمومی جامعه تخلفات بهداشتی را حتماً گزارش نمایند و مطمئن باشند در اسرع وقت به تمامی این گزارشها تا حصول نتیجه رسیدگی و پیگیری می شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today