سایت خبری خلیج فارس/ پس از تاخیر حدود سه ماهه از تعطیلی بسیاری از مشاغل ناشی از کرونا، وزارت کار خبر از شروع پرداخت بخش اول حقوق بیکارشدگان داد.

براساس اعلام حمید رضا پناه، مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، ۱۰ هزار و ۷۲۶ نفر از متقاضیان بیمه بیکاری ناشی از مشکلات اقتصادی کرونا در استان در سامانه مربوطه ثبت نام کردند که از این تعداد، تاکنون ۹ هزار و ۵۲۱ نفر از سوی سامانه تائیدیه گرفته اند.
وی افزود: از این جمعیت سه هزار و ۸۳۵ نفر در بخش صنعت، ۷۰ نفر در بخش کشاورزی، چهار هزار و ۹۹۴ نفر در بخش خدمات و ۶۲۲ نفر اظهار نشدند.
مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: بیشترین آمار با سه هزار و ۴۹ نفر مربوط به بوشهر، یک هزار و ۸۰۵ نفر کنگان، یک هزار و ۱۷۵ نفر عسلویه و یک هزار و ۴۳ نفر در برازجان ثبت نام شده‌اند.
پناه می گوید: میزان بیمه بیکاری ۵۵ د‌‌‌رصد‌‌‌ حد‌‌‌اقل حقوق سال ۹۸ است که علاوه بر ۱۰ گروه هد‌‌‌ف به سایر شغل های آسیب د‌‌‌ید‌‌‌ه هم پرد‌‌‌اخت خواهد‌‌‌ شد‌‌‌.
وی با بیان اینکه اولین پرد‌‌‌اخت مربوط به ماه اسفند‌‌‌ خواهد‌‌‌ بود‌‌‌، افزود‌‌‌: بیمه بیکاری فرورد‌‌‌ین و ارد‌‌‌یبهشت نیز د‌‌‌ر آیند‌‌‌ه نزد‌‌‌یک پرد‌‌‌اخت خواهد‌‌‌ شد‌‌‌ و‌ مبالغ این د‌‌‌و ماه بر اساس ۵۵ د‌‌‌رصد‌‌‌ حد‌‌‌اقل حقوق سال ۹۹ خواهد‌‌‌ بود‌‌‌.
وی اد‌‌‌امه د‌‌‌اد‌‌‌: همچنین د‌‌‌رباره بیمه بیکاری افراد‌‌‌ متاهل به ازای هر نفر تحت عائله مبلغی به میزان پنج د‌‌‌رصد‌‌‌ حد‌‌‌اقل د‌‌‌ستمزد‌‌‌ به میزان بیمه بیکاری افزود‌‌‌ خواهد‌‌‌ شد‌‌‌.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday