ایرنا/ مدیر حج و زیارت استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۴۶۰ نفر از دارندگان فیش ثبت‌نام در قالب ۱۰ کاروان امسال از این استان برای انجام مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

وحید اسکندری، مدیر حج و زیارت استان مرکزی اظهار کرد: زائران حج تمتع استان مرکزی در قالب ۶ کاروان از کلانشهر اراک، ۲ کاروان از ساوه، یک کاروان از خمین و یک کاروان نیز به‌صورت مشترک از محلات و دلیجان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.
وی، کمترین قیمت حج امسال را ۳۴۵ میلیون ریال و بیشترین قیمت را ۴۰۴ میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: حدود ۵۰ میلیون ریال از مجموع این قیمت در ازای سود ودیعه اولیه و هدیه سازمان حج و زیارت کسر می‌شود.
مدیر حج و زیارت استان مرکزی بیان کرد: ثبت نام اولیه حجاج استان مرکزی در سامانه از روز جمعه نهم اسفندماه پارسال آغاز و اوایل اردیبهشت ماه امسال نیز ثبت‌نام قطعی صورت گرفته است.
اسکندری اظهار داشت: با وجود شیوع ویروس کرونا احتمال لغو سفر حج تمتع امسال وجود دارد اما با این وجود حجاج باید آمادگی لازم را برای اعزام داشته باشند.
وی بیان کرد: ۲۲ کلاس آموزشی برای حجاج حج تمتع این استان برنامه‌ریزی شده که ۱۰ کلاس آن برای زائران مدینه قبل و ۱۲ کلاس نیز برای حجاج مدینه بعد است و تمامی این کلاس‌ها به صورت مجازی در حال برگزاری است.
اسکندری ادامه داد: اولین کاروان حج تمتع استان مرکزی ششم تیرماه همزمان با هفتم ذی القعده اعزام می‌شود و این سفر معنوی از ۲۸ تا ۳۵ روز طول می‌کشد.
سال گذشته هزار و ۴۵۰ نفر از استان مرکزی به حج تمتع اعزام شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today