ایرنا/ مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: میانگین بارندگی از ابتدای سال زراعی ۹۹-۹۸ تاکنون در استان نسبت به بلندمدت ۶۰.۶ درصد افزایش یافت.

ایرج مصطفوی مدیرکل هواشناسی استان سمنان اظهار کرد: بارندگی‌ها از ابتدای مهر ۹۸ تا سی‌ام اردیبهشت امسال بیش از ۱۴۷ درصد از بارش آبی استان سمنان را تامین کرد.
وی اضافه کرد: میانگین بارندگی استان سمنان در این مدت، ۱۶۲.۸ میلیمتر بود که مقایسه این آمار با مدت مشابه سال زراعی گذشته که ۱۴۵.۹ میلیمتر بود، افزایش ۱۱.۶ درصدی را نشان می‌دهد.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان بیان کرد: که متوسط بارندگی در بلند مدت در دوره یادشده این استان ۱۰۱.۴ میلیمتر بود که با میانگین بارندگی سال زراعی امسال تفاوت ۶۱.۴ میلیمتری دارد.
مصطفوی با اشاره به عوارض تغییرات اقلیمی سمنان، عنوان کرد: با توجه به این مساله، بارش‌ها از بارندگی‌های ملایم، یکنواخت و جامد به بارش‌های پراکنده، رگباری و سیل آسا تبدیل شد.
وی تاکید کرد: عامل انسانی مانند تولید گازهای گلخانه‌ای و صنعتی شدن و عوامل طبیعی سبب تغییر اقلیم شده است.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: براساس اعلام مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی سازمان هواشناسی کشور، متوسط بارندگی ایران در بازه زمانی یاد شده نسبت به بلندمدت ۳۱.۳ درصد افزایش و نسبت به سال گذشته در همین دوره ۶.۴ درصد کاهش داشت.
متوسط بارندگی استان سمنان در بلند مدت ۱۲۰ میلی متر عنوان می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today