پایگاه خبری پلیس/ فرمانده مرزبانی هرمزگان از توقیف یک فروند موتورلنج حامل 200 هزار لیتر گازوئیل قاچاق و هلاکت 2 تن از مخلان اقتصادی در آب های داخلی خلیج فارس خبر داد.

سرهنگ حسین دهکی فرمانده مرزبانی هرمزگان اظهار داشت: پیرو منویات مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای(مدظله العالی) و تاکید سلسله مراتب مبنی بر مبارزه جدی و مستمر با قاچاقچیان سوخت، مرزداران شهرستان میناب مطلع شدند مخلان اقتصادی قصد دارند مقادیر بالایی سوخت را به وسیله موتورلنج از سواحل شهرستان بارگیری و از مرزهای دریایی کشور خارج کنند.
وی افزود: مرزبانان حین پایش نوار مرزی و گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی در 15 مایلی سواحل"سیریک" به شناور لنج حامل سوخت قاچاق که به صورت سازمان یافته در حال خروج از مرزهای آبی کشور بود، برخورد کردند.
فرمانده مرزبانی هرمزگان تصریح کرد: قاچاقچیان که با مشاهده ماموران غافلگیر شده بودند برای فرار از چنگال قانون، اقدام به پرتاب سنگ، چوب، اشیای برنده و راکت های آتش زا با قدرت تخریب بالا به سمت مرزبانان کرده و سعی در آتش زدن شناور مرزبانی و آسیب رساندن به عوامل گشت دریایی را داشتند که در این راستا ماموران با استفاده از قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی هوایی کردند.
دهکی با بیان اینکه قاچاقچیان به هشدارهای مرزبانان بی اعتنا بودند و با برتاپ مستقیم راکت‌های آتش زا به سمت ماموران باعث مجروح شدن مرزبانان شدند، افزود: مرزبانان پس از موضع گیری قاچاقچیان با رعایت قانون به کارگیری سلاح با آنها درگیر شدند که در این درگیری 2 تن از سودجویان به هلاکت رسیدند.
وی با اشاره به توقیف یک موتورلنج در این عملیات، بیان داشت: در بازرسی دقیق مرزبانان از شناور توقیفی، 200 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش 600 میلیون ریال کشف شد.
فرمانده مرزبانی هرمزگان با بیان اینکه 13 عدد راکت آتش زا از قاچاقچیان کشف شده است، خاطرنشان کرد: در این عملیات 11 قاچاقچی نیز دستگیر که پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع ذی صلاح شدند.
سرهنگ دهکی در پایان گفت: مرزبانان استان به هیچ وجه با مخلان اقتصادی و افرادی که اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده اند مماشات نخواهند کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today