فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با شناسایی ۵۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان تعداد مبتلایان تا کنون به ۲ هزار و ۲۵۰ نفر رسید.

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: تاکنون ۷ هزار و ۸۹۵ نمونه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا در استان انجام شده که نتیجه ۲ هزار و ۲۵۰ مورد مثبت، پنج هزار و ۵۲۷ مورد نیز منفی و ۱۱۸ نفر اعلام نشده است.
وی تعداد مبتلایان به کرونا به تفکیک شهرستان را در سنندج ۷۰۱ نفر ، سقز ۴۵۷ نفر، بانه ۲۴۲ نفر، قروه ۲۰۱ نفر، دیواندره ۱۶۴ نفر، مریوان ۱۲۶ نفر، بیجار ۱۱۹ نفر، کامیاران ۱۲۰ نفر، دهگلان ۹۲ نفرو در سروآباد ۲۸ نفر اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار فوت‌شدگان بیماری کرونا در استان را از ابتدا تا کنون ۱۴۵ مورد برشمرد و گفت: این تعداد نسبت به روز گذشته ۲ نفر افزایش داشته است.
رضاعی افزود: تاکنون ۳۶ نفر در سقز، ۳۲ نفر در سنندج، ۲۰ نفر در بانه، ۱۹ نفر در قروه، ۱۵ نفر در کامیاران، ۹ نفر در بیجار، ‌هفت نفر در مریوان، پنج نفر در دیواندره و ۲ نفر در دهگلان جان باخته‌اند.
وی از بهبودی یک هزار و ۲۵۸ بیمار مبتلا به کرونا ویروس از ابتدا تاکنون خبر داد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online