ایسنا/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: بارندگی‌های اخیر و وضعیت مناسب پوشش گیاهی مراتع و مزارع، موجب ظهور زودهنگام برخی آفات گردیده است.

اسماعیل صارمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: پیرو بازدیدهای متعدد و پایش مداوم مزارع شهرستان کرج، کانون‌های آلوده و مراکز انتشار ملخ‌های بومی بی بال در روستاهای نوجان و دروان شناسایی گردید و تراکم‌گیری این آفت صورت گرفت.
صارمی افزود: در همین خصوص حسب دستور ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز مبنی بر اقدام مشترک ادارات جهت کنترل ملخ بومی و ضمن هماهنگی با مدیریت حفظ نباتات استان و اداره منابع طبیعی شهرستان، روز گذشته ۳۰ اردیبهشت اقدامات پیشگیرانه توسط کارشناسان اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرج صورت پذیرفت.
صارمی در ادامه خاطرنشان کرد: در تراکم گیری آفت مذکور، مشاهده گردید که پوره ملخ سن ۳ و ۴ با تراکم ۷ الی ۱۲ عدد در مترمربع در حال ریزش به مراتع و باغات است که نهایتا مبارزه شیمیایی در سطح شش هکتار در حاشیه باغات و روستاها و همچنین با حفر کانال آب و روغن و استفاده از تله‌های تشتکی و نوری در مراتع و اراضی ملی توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان صورت پذیرفت.
وی گفت: در این اقدام ۲۴ لیتر سم فنیتروتیون به صورت رایگان از سوی جهاد کشاورزی تحویل دهیاران روستاهای دروان و نوجان گردید و مشترکاً توسط دهیاری و منابع طبیعی سمپاشی علیه این آفت انجام شد.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday