کردپرس/ فرمانده انتظامی مهاباد از دستگیری عاملان التهاب در بازار خودرو و ارز در فضای مجازی این شهرستان خبر داد.

برزو تجاری، فرمانده انتظامی مهاباد اظهار کرد: در راستای رصد فضای مجازی، کنترل و شناسایی افرادی که اقدام به التهاب در بازار خودرو و ارز در فضای مجازی می‌کردند، کارشناسان پلیس فتا موفق به شناسایی سه نفر در این زمینه شدند.
وی ادامه داد: این افراد با ایجاد صفحات اینستاگرامی و کانال های تلگرامی در فضای مجازی با انتشار قیمت‌های متفاوت خودرو و ارز موجب تشویش اذهان عمومی می‌شدند.
فرمانده انتظامی مهاباد اضافه کرد: مراتب به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و پس از یک سری عملیات سایبری و شناسایی متهمین، با اخذ دستور مقام قضایی دستگیر شدند.
تجاری در خصوص انگیزه این افراد، گفت: متهمین در اظهارات خود انتشار این قیمت‌ها در فضای مجازی را به قصد کسب درآمد و ایجاد انگیزه برای افزایش کاربران در صفحات مجازی خود عنوان کردند.
وی بیان کرد: تمامی صفحات مجازی متهمین توسط پلیس فتا مسدود و متهمین به همراه پرونده تحویل مقام قضایی داده شدند و قرار قانونی لازم نیز صادر شد.
فرمانده انتظامی مهاباد در پایان به شهروندان توصیه کرد: اخبار مربوط به قیمت خودرو و ارز را از سایت ها و شرکت های معتبر داخلی دنبال کنند و هرگز به اخباری که در بعضی از سایت ها و کانال های مجازی منتشر می‌شود، اعتماد نکنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today