فارس/ پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات آذربایجان ‌غربی، نسبت به فعالیت سایت‌های جعلی «پرداخت اینترنتی فطریه» هشدار داد.

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات آذربایجان ‌غربی در خصوص پرداخت زکات فطریه از طریق فضای مجازی اطلاعیه صادر کرد.
در این‌اطلاعیه آمده است: کاربران کمپین‌های جعلی در شبکه‌های‌ اجتماعی برای جمع‌‌آوری زکات فطریه برای کمک به افراد بی‌‌بضاعت ایجاد شده که بسیاری از آنها واقعی نبوده و توصیه می‌شود فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق شرکت‌ها و مؤسسات شناخته شده معتبر در کشور، پرداخت و از پرداخت وجه به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند.
در این اطلاعیه خطاب به شهروندانی که می خواهند برای پرداخت وجوهات زکات فطریه یا کفاره روزه از بستر اینترنت استفاده کنند تاکید شده، روزه‌ داران مراقب باشند هنگام پرداخت، در دام سایت‌های فیشینگ گرفتار نشوند.
در بخش دیگر این اطلاعیه آمده است: کاربران هنگام وارد کردن اطلاعات بانکی خود، به آدرس سایت و درگاه بانک مورد نظر دقت و توجه داشته باشند که با https باشد، چراکه اخیرا مشاهده شده، کلاهبرداران برای جمع‌‌آوری زکات‌ فطریه و کفاره‌ روزه با هویت ‌جعلی اقدام به ارسال پیام‌های خصوصی به کاربران شبکه‌های ‌اجتماعی می‌کنند تا از این طریق بتوانند کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و به دست نیازمندان برسانند در حالی ‌که این کمک‌ها به دست نیازمندان نمی‌رسد.
پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات آذربایجان‌غربی طی این اطلاعیه هشدار داد: شهروندان در برخورد با اینگونه پیام‌ها به آن اطمینان نکرده و به هیچ‌ عنوان مبلغی به حساب این افراد واریز نکنند.
در بخش پایانی این اطلاعیه تاکید شده است، در صورت مشکوک شدن به صفحات جعلی با عناوین جمع‌‌آوری فطریه و زکات، آن را به سایت پلیس فتا اطلاع دهند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today