فارس/ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: خط ریلی تراموا برای تکمیل خطوط مترو و بی‌آرتی در تبریز اجرا می‌شود.

جواد رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرهای استان، از تصویب کلیات طرح تکمیلی خط یک قطار شهری تبریز خبر داد و اظهار کرد: این طرح شامل ایجاد خط ریلی تراموا در امتداد خیابان امام است که با اجرای آن، مسیر قونقا بعد از 80 سال احیا می‌شود.
وی، با بیان اینکه طراحی سیستمی که تکمیل‌کننده خط مترو و بی‌آرتی تبریز باشد ضروری است، افزود: طرح ایجاد خط ریلی تراموا، به عنوان تکمیل‌کننده خط مترو انتخاب شده و توافقات اولیه آن نیز انجام شده است.
رحمتی با تأکید بر پیگیری اجرای این طرح، گفت: مطالعات رفع هم‌پوشانی بین خطوط مترو، بی‌آرتی و تراموا انجام شده و متناسب با چشم‌انداز آینده، نقاط مبدأ و مقصد خطوط بی‌آرتی و تراموا به صورت دقیق مشخص شود.
گفتنی است؛ با اجرای خط ریلی تراموا، امکان پوشش مسافری مناسب‌تر با خط یک مترو و تکمیل کریدورهای ریلی تبریز فراهم شده و با لحاظ اصول پدافند غیرعامل، خطوط ریلی شهری در سه نقطه به خط راه‌آهن سراسری متصل می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today