ایرنا/ بارندگی‌های مناسب سال زراعی جاری و رویش گیاهان در مناطق محل نگهداری زنبورهای عسل زنبورداران استان یزد، افزایش ۳۳ درصدی تولید عسل را به دنبال داشته است.

سیدجمال سجادی‌پور، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: تولید عسل زنبورداران استان از آغاز سال زراعی جاری (پاییز ۹۸ تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹) به ۳۸۴ تن رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی قبل از آن که میزان تولید این فراورده ۲۵۵ تن بوده، ۳۳ درصد افزایش یافته است.
سجادی‌پور با بیان اینکه این میزان عسل از ۷۹ هزار و ۲۸۰ کلنی برداشت شده، افزود: افزایش تعداد کلنی‌های زنبور عسل و شرایط مساعد آب و هوا همراه با بارش‌های مناسب اواخر سال گذشته و اوایل امسال باعث رشد مناسب گل وگیاه در مناطق گرمسیری پرورش زنبور عسل شده و افزایش تولید را برای زنبورداران استان به همراه داشته است.
وی با تاکید بر اینکه متوسط تولید عسل از هر کلنی ۴.۸ کیلوگرم است، خاطر نشان کرد: ارزش تولیدی عسل استان حدود ۲۰۰ میلیارد ریال است.
سجادی‌پور با بیان اینکه بخشی از عسل زنبورداران یزدی در مناطقی از استان‌های فارس ، چهارمحال بختیاری وبوشهر تولید می‌شود، اظهار کرد: عسل تولیدی استان به علت برخورداری از رطوبت پایین و تنوع گونه‌های گیاهی مراتع از کیفیت خوبی برخوردار است .
به گفته وی این محصول مقوی علاوه بر مصرف داخلی به استان های همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
رییس سازمان جهادکشاورزی استان یزد ادامه داد: وجود باغ‌هایی با روش علمی و نوین آبیاری می‌شود، زمینه خوبی را در استان یزد برای پرورش زنبور عسل فراهم آورده‌است.

فعالیت ۶۰۰ زنبوردار در استان یزد
این مسوول با بیان اینکه ۶۰۰ نفر در زمینه پرورش زنبور عسل در استان فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: ۸۰۲ زنبورستان در استان فعال و شهرستان‌های تفت، مهریز و ابرکوه رتبه‌های برتر تولید عسل استان را به خود اختصاص داده‌اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today