یزدرسا/ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: تعداد مسمومیت با الکل در یزد از ابتدای اسفندماه تا کنون به 100 نفر رسیده و متاسفانه 9 نفر نیز به همین دلیل جان باخته اند.

ابراهیم سلمانی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد عنوان کرد: به دنبال توزیع الکل تقلبی توسط برخی افراد سودجو، تعداد مسمومیت با الکل در یزد از ابتدای اسفندماه تا کنون به 100 نفر رسیده و متاسفانه 9 نفر نیز به همین دلیل جان باخته اند.
وی افزود: دو نوع الکل وجود دارد. نوع اول الکل طبی ۷۰ درصد اتانول که برای ضدعفونی کردن استفاده می شود. اتانول الکل میوه است، گران قیمت بوده و در مشروبات الکلی نیز از آن استفاده می کنند.
سلمانی اضافه کرد: نوع دوم الکل متانول است که از چوب تهیه شده و کاربرد صنعتی دارد و بسیار ارزان قیمت است. نکته ای که وجود دارد این است که این دو نوع الکل به صورت ظاهری کاملاً مشابه هستند و رنگ و بوی یکسانی دارند. لذا افراد متقلب از این موضوع سوء استفاده کرده و متانول را به عنوان الکل طبی به فروش می رسانند. متاسفانه برخی افراد نیز از آن به عنوان نوشیدنی استفاده می‌کنند و لذا دچار مسمومیت می شوند.
وی تاکید کرد: مصرف الکل متانول بسیار خطرنک بوده و سبب مسمومیت افراد، نارسایی حاد کلیوی، نابینایی و حتی مرگ آنها می شود.لذا ضروری است همشهریان در این ایام بیشتر مراقب عرضه الکل تقلبی و دست ساز باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today