باشگاه خبرنگاران/ جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت : سه میلیون دینار ارز قاچاق در پایانه مرزی پرویزخان شهرستان قصرشیرین باتلاش ماموران پلیس کشف شد.


جمال سلمانی جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت : ماموران مستقر در پایانه مرزی پرویزخان حین گشت زنی به ۲ تن که بسته‌هایی در دست داشتند، مشکوک و آن‌ها را مورد بازرسی قرار دادند.
او گفت : در این بازرسی سه میلیون دینار عراق معادل ۴۲۰ میلیون ریال به همراه ۳۸۰ میلیون ریال وجه نقد حاصل از فروش دینار‌ها کشف شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان از دستگیری این ۲ فرد متخلف و معرفی آن‌ها به دستگاه قضایی برای سیر مراحل قانونی و صدور احکام لازم خبر داد.
دستگیری ۶ حفار غیرمجاز آثار باستانی و میراث فرهنگی
فرمانده انتظامی سرپل ذهاب گفت: ۶ حفار غیرمجاز آثار باستانی و میراث فرهنگی در سراب ماراب روستای پاتاق این شهرستان دستگیر شدند.
منوچهر رضایی افزود: با رصد و پایش اطلاعاتی عوامل انتظامی سرپل ذهاب و کسب اخبار واصله مبنی بر تخریب قسمتی از آثار سنگی تاریخی (استوان، جایگاه نگهداری استخوان) در سراب ماراب روستای پاطاق توسط افرادبا هویت معلوم که اقدام به کاوش اطراف این اثر به جهت کشف اشیای تاریخی احتمالی کرده‌اند، رسیدگی به این موضوع در دستور کار عوامل انتظامی شهرستان قرار گرفت.
او افزود: در یک عملیات غافلگیرانه با هماهنگی با مقام قضایی و حمایت و پشتیبانی دادستان شهرستان سرپل ذهاب، ۶ فرد متهم با هویت معلوم که بیشتر غیربومی هستند، شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی سرپل ذهاب گفت: متهمان در بازجویی اولیه به تخریب اثر سنگی موصوف اعتراف کرده و از این افراد یک دستگاه گنج یاب و متعلقات کاوش کشف و ضبط شد.
رضایی ادامه داد: در این راستا پرونده قضایی تشکیل و متهمان جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مقامات قضایی شهرستان سرپل ذهاب قرار گرفتند.
او گفت: هیچ گونه آثار تاریخی دیگری مورد تخریب یا تعرض قرار نگرفته و نیروی انتظامی و دادستانی شهرستان سرپل ذهاب در برخورد جدی و مقتدرانه با متجاوزان به حریم تاریخی و میراث فرهنگی با هیچ کسی مسامحه‌ای ندارند و چنانچه فردی بخواهد به آثار نیاکان و تاریخ این مرز و بوم دست درازی نماید سیلی محکمی از مجریان و حافظان میراث تاریخی خواهد خورد.
او از فعالان فضای مجازی و مدیران شبکه‌های اجتماعی خواست در انتشار اخبار دقت نظر داشته و اخبار صحیح را از مراجع ذیصلاح دریافت کرده و در اطلاع رسانی اخبار اغراق و تشویش نکنند، زیرا نیروی انتظامی و دادستانی با تشویش کنندگان در فضای مجازی و حقیقی برخورد جدی و قانونی می‌کند.
رضایی، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ فوریت‌های پلیسی و سامانه ۱۹۷ به ماموران انتظامی اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today