باشگاه خبرنگاران/ رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر از سم‌پاشی ۳۷ هزار هکتار اراضی این استان علیه هجوم ملخ‌ها خبر داد.

محمدتقی منوچهری، رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به مبارزه با ملخ صحرایی در اراضی ملی، منابع طبیعی و کوهستانی اظهار کرد: آفت ملخ صحرایی از اواخر بهمن ماه سال قبل وارد اراضی استان و مبارزه علیه این افت از همان زمان آغاز شد.
منوچهری با بیان اینکه پارسال در هجوم ملخ‌ها بیش از ۱۰۴ هزار هکتار اراضی استان علیه این آفت سم‌پاشی شد، گفت: امسال مبارزه با آفت ملخ با همکاری و مشارکت کارشناسان و کشاورزان انجام شد و بیشترین آلودگی آفت ملخ در عرصه مناطق کوهستانی و در حاشیه اراضی کشاورزی بوده که تاکنون خسارتی به این عرصه‌ها وارد نشده است.
وی با بیان اینکه میزان هجوم ملخ‌های صحرایی دو برابر سال قبل ارزیابی شده، خاطرنشان کرد: براساس ارزیابی‌های انجام شده تا چهار سال آینده استان بوشهر درگیر مبارزه با ملخ صحرایی است.
رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر جلوگیری از وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی و باغی را از اهداف مهم مبارزه با ملخ صحرایی عنوان کرد و گفت: تداوم مبارزه با این آفت سبب شده تاکنون خسارتی به محصولات وارد نشود.
منوچهری با اشاره به سم‌پاشی دشت‌ها و مناطق کوهستانی شهرستان‌های دیر، دشتی، تنگستان و دشتستان تصریح کرد: بیشترین آلودگی آفت ملخ در عرصه مناطق کوهستانی و در حاشیه اراضی کشاورزی دشتستان و دشت پلنگ دشتی است که تاکنون خسارتی به این عرصه‌ها وارد نشده است.
وی از سم‌پاشی ۳۷ هزار هکتار اراضی این استان خبر داد و گفت: در این رابطه ۳۰ تیم ردیاب، یک فروند هواپیمای سم‌پاش، دستگاه‌های «یو ال وی» و سم‌پاش زمینی در عملیات مبارزه با ملخ‌ها مشارکت دارند.
وی بیان کرد: از ابتدای ورود ملخ‌ها به استان بوشهر چهار شهرستان این استان درگیر مبارزه با این آفت شدند که مبارزه با این آفت همچنان ادامه دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday