ایرنا/ مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان از نوسازی کامیون های فرسوده استان خبر داد.

سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان با اشاره به شرایط کامیون‌های وارداتی ابراز کرد: بنا به اعلام سازمان متبوع، کامیون‌های وارد شده نباید بیش از سه سال از زمان ساخت آنها گذشته باشد و از نظر ایمنی، کیفیت و آلایندگی های محیط زیست با استانداردهای روز و اجباری که مورد تائید مراجع ذی ربط بوده، انطباق داشته و دارای استاندارد e-mark نیز باشد.
وی اظهار کرد: کامیون‌هایی می‌توانند به کشور وارد شوند که ساخت کشورهای اروپایی، ژاپن یا کره جنوبی بوده و در پنج سال گذشته مدل‌های آنها در کشور تولید و یا به کشور وارد شده باشند و کامیون های وارداتی جدید ساخت کشورهای مذکور باید از نظر ایمنی، کیفیت و آلایندگی های محیط زیست در زمان ساخت مورد تائید دستگاه های ذی‌ربط باشد.
وی با اشاره به این مطلب که اولویت با کامیون های دارای ظرفیت (مندرج در کارت مشخصات وسیله نقلیه) ۱۸ تن و بالاتر است، افزود: کامیون های وارداتی، باید شرایط زیست محیطی، استانداردها و شرایط لازم برای حمل‌ و نقل بین‌المللی و ورود به کشورهای اروپایی را دارا باشند.
سید علیخانی خاطرنشان کرد: واردات هر یک دستگاه کامیون وابسته به اسقاط حداقل یک دستگاه کامیون که از زمان ساخت آن بیش از ۲۵ سال گذشته باشد و ظرفیت آن نیز می‌تواند حداکثر سه تن کمتر از ظرفیت کامیون وارداتی باشد که در این مرحله، ظرفیت کامیون اسقاطی مندرج در کارت مشخصات وسیله نقلیه حداقل ۱۵ تن است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان افزود: کامیون مورد اسقاط باید فعال در بخش حمل‌ و نقل عمومی و دارای معاینه فنی معتبر در زمان اسقاط (برابر اسناد ثبتی در سامانه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای) باشد به ازای اسقاط کامیون، پس از تایید سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای، سود بازرگانی کامیون وارداتی ۲۵ درصد توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران کاهش می‌یابد.
وی تاکید کرد: هرگونه اطلاعیه دیگری در خصوص واردات و نوسازی ناوگان حمل‌ و نقل عمومی فاقد اعتبار بوده مگر آن که منحصراً در سایت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای درج شده باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar