شبستان/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با ابراز نگرانی از مبتلا شدن ۱۰ کودک جهرمی در روزهای اخیر به کرونا، از خانواده‌ها خواست نسبت به مراقبت بیشتر از فرزندان خود توجه ویژه‌ای داشته باشند.

محمد رحمانیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به افزایش شمار کودکان مبتلا به کرونا در شهرستان جهرم گفت: روند رو به رشد شمار مبتلایان به کرونا در شهرستان جهرم به نحوی بوده که در یک هفته تعداد 10 کودک به این بیماری مبتلا شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با ابراز نگرانی از شمار کودکان مبتلا شده به کرونا افزود: کودکان به آسانی در خطر معرض ابتلا به این بیماری هستند چرا که آنها تماس بیشتری به اجسام و محیط داشته و می‌توانند از دسته ناقلان بی‌علامت به حساب بیایند.
وی با تاکید بر عدم حضور کودکان در محیط‌های مختلف از سوی خانواده‌ها، بیان کرد: کمتر شدن حساسیت‌ها و بی‌توجهی به اصول بهداشتی در مدت اخیر علت افزایش شمار مبتلایان به کووید19 در شهرستان جهرم بوده است.
رحمانیان مهمترین عامل در عدم شیوع این بیماری را رعایت فاصله اجتماعی دانست که بسیار مورد تاکید بوده و در کاهش روند اوج‌گیری بیماری تاثیرگذار است.
وی تغییر الگوی رفتاری را عاملی برای کنترل و پیشگیری از بیماری عنوان کرد و گفت: با توجه به نامشخص بودن ماندگاری این ویروس در محیط زندگی، لزوم حضور در تجمع‌ها، خودداری از دورهمی‌ها و غیره نقش به‌سزایی در مقابله با شیوع ویروس کرونا دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم همچنین مراقبت از سالمندان را مورد تاکید قرار داد و گفت: شمار بیماران سالمند در هفته‌های گذشته نشان از تهدید شدن این قشر از جامعه از حیث ابتلا به بیماری بوده، به ویژه اینکه افراد دارای بیماری زمینه‌ای نیز بیش از پیش در معرض خطر قرار دارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online